3. دارای خاصیت کشسانی آناتومیک باشد

اگر آماده هستید، باید پوشکها را بردارید، شما به یک پوشک تمیز و یک کیسه پلاستیکی نیاز دارید. وسایل را آماده کنید. نکته : برای جلوگیری از عفونت ادراری در کودکان سعی کنید این کار را زود به زود انجام دهید. در کودکان زیر 2 سال عفونت ادراری شایع و بدون علائم است؛ به همین دلیل بررسی لازم و درمان باید انجام شود. حمام روزانه : تا زمانی که راش به طور کامل خوب شود هر روز کودک خود را بشویید و از آب ولرم و صابون ملایم بدون بو و عطر استفاده نمایید. به گونهای که کودک بدون احساس ناراحتی با آن حرکت کند. پوشک بزرگ با چینهای زیاد بین پاهای فرزندتان نگذارید چون ممکن است باعث خارش و ناراحتی شود. در بیشتر موارد، کودک شما باید در محدوده وزن پوشک مورد نظرباشد. مکن است کودک هنگام شستشو و تعویض گریه و بیقراری کند.پس نگران نباشید، چون برای بیشتر نوزادان پیش میآید.

نوزادان تازه متولد شدهای که از شیر مادر تغذیه میکنند، بعد از هر بار شیر خوردن، یعنی حدود شش تا ۱۰ بار در روز، مدفوعشان را تخلیه میکنند اما بعد از گذشتن سه تا شش هفته بعد از تولد، سرعت دفع نوزادان کمتر میشود. پس اگر بعد از باز کردن پوشکش با مدفوعی سفت و خشک روبه رو شدید، بدانید که بسیاری از گریه هایش به خاطر یبوست است و برای به سامان شدن وضعیتش باید از یک متخصص کمک بگیرید. بسته به گرم بودن، تمیزی و خشک بودن پوشک باید تعویض کردن آن را ارزیابی کنید. از طرفی برندهای خارجی، پوشک های گران قیمت تری دارند؛ بنابراین اگر به دنبال گزینه های مقرون به صرفه هستید، می توانید مدل های ایرانی را جایگزین کنید. امروزه شرکتهای مختلف برای ایجاد رفاه نوزادان و والدین آنها اقدام به تولید پوشکهای مختلفی کرده اند که هر کدام از این پوشکها دارای ویژگیهای منحصر به فردی است و هر شخصی یک مدل از این پوشکها را می پسندد . هنگام تمیزکردن هم آلت تناسلی نوزادان پسر را با دستمال مرطوب کاملا پاک کنید . مدفوعی را که در پوشک وجود دارد تمیز کنید و مراقب باشید که آلت تناسلی فرزندتان با یک پارچه پوشیده باشد (برای حفظ بهداشت و جلوگیری از اینکه در معرض یک دوش گرم قرار بگیرید!).

مطمئن شوید وقتی جلوی پوشک رو قطع می کنید بند ناف را حفظ میکند و در معرض هوا قرار می دهد، این کار باعث تسریع ترمیم می شود، باید اطمینان حاصل شود که پوشک قابل کشش است و حالت چسبناک دو طرف پوشک به شما برای تنظیم شکل دادن نوزاد کمک خواهد کرد. پاهای کودکتان را بلند کرده و باسنش را تمیز کنید. در محل تعویض پوشک، پشت کودکتان را بلند کنید و با مچپاهایتان او را نگه دارید تا حرکت نکند. علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که لبه اطراف پاهای آنها در لبه های الاستیک پوشک گیر نمی کند. حساسیت پوستی در ناحیه زیر پوشک موجب می شود که طی آن پوست کودک ملتهب شود و لکههایی به رنگ قرمز روشن روی باسن او و نواحی اطراف پدیدار شود. از یک حوله خیس یا یک تکه پنبه مرطوب برای تمیز کردن آلت تناسلی و نواحی اطراف آن استفاده کنید. اگر میخواهید در این موارد بیشتر بدانید با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا جواب سؤالاتتان را بگیرید. بهترین زمان عوض کردن پوشک امروزه بیشتر پوشکها دارای نشانگر تعویض هستند که زمان تعویض پوشک را اعلام میکند.

دلیل این امر وجود لایه تنفسی در ساختار کلی پوشک، جهت هوارسانی بیشتر به پوست کودک که برای یک پوشک بچه استاندارد یک ویژگی بسیار مهم و حیاتی است. این امر به سبب حساس و نازک بودن پوست نوزاد بسیار متداول است. ویژگی منحصر به فرد پوشک بارلی ضد حساسیت بودن آن است که برای پوست حساس نوزادان کاملا مناسب است. کافی است بازش کنید تا به توانایی مادرانهتان شک کنید یا بهخاطر اینکه فرزندتان درست و بهموقع آن را کثیف میکند به موفقیتآمیز بودن تلاشهایتان در مراقبت از او افتخار کنید. در صورتی که نوزادتان به پوشک حساسیت دارد و یا مستعد ابتلا به عفونت است، شما باید از کرم، پماد یا روغن استفاده کنید. چنین حرکتی احتمال ورود باکتری به واژن دختر کوچک و عفونت او را کاهش میدهد. همیشه از یک حوله برای فرزندتان استفاده کنید که از جلو تا عقب کشیده شود و از ناحیه واژن فاصله داشته باشد. پوشک کثیف را با تمام محتویات آن جمع کنید و در کیسه پلاستیکی بگذارید و آن را در سطل زباله بیندازید. پوشک کثیف را تا بزنید حتی اگر نصف آن زیر بچه باشد.

0 دیدگاه دربارهٔ «3. دارای خاصیت کشسانی آناتومیک باشد»

دیدگاهتان را بنویسید