۴- برای روحیه کودک مناسب است

درواقع، وجود این اصطلاح روی محصول، به معنای این نیست که محصول مورد نظر قطعا با هدف حفظ سلامت نوزاد طراحی شده است. 1- اولین فاکتوری که در انتخاب پوشک نوزادان باید در نظر بگیرید نوع آن است. در نظر هر پدر و مادری، تعویض پوشک نوزاد، مسالهای اساسی است و لازم است که به نحوی اصولی انجام گیرد. بیشتر والدین نگران تعویض پوشک بچه هستند. بیشتر بخوانید: نوزاد تا سه ماهگی به چند پوشک نیاز دارد؟ هنگامی که به این موضوع فکر می کنید که پوشک را تا چه اندازه محکم ببندید، نباید راحتی نوزاد را نادیده بگیرید. پوشک های پارچه ای و یکبار مصرف هم در اندازه ها و اشکال مختلف موجود هستند. استفاده از رنگ ها و مواد معطر افزودنی در تولید پوشک های یکبار مصرف کاملا غیرضروری است. از پوشکهای بدون عطر، رنگ و لوسیون استفاده کنید: برخی تولیدکنندهها از مواد خوشبوکننده مصنوعی در پوشک برای معطر شدن آن استفاده میکنند و برای زیبا کردن آن از رنگ استفاده میکنند و حتی لوسیونی که پوست بچه را نرم کند. بعضی از نوزادان نسبت به مواد شیمیایی حساسیت دارند یا دچار حساسیت های مختلفی هستند، درنتیجه باید از پوشک های بدون رایحه یا لاتکس استفاده کنند. سعی کنید در فواصل بین تعویض پوشک ها کمی کودک بدون پوشک باشد.

زمانی که کار تعویض پوشک نوزاد را شروع میکنید و تصمیم دارید تا دوباره او را پوشک کنید، قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که تمام وسایل مورد نیاز این کار در دسترس باشند: مثل یک پوشک جدید و نیز دستمال مرطوبکننده برای تمیز کردن نوزاد. زمان، حلال مشکلات است و هر روزی که سپری میشود شما بهتر و بیشتر درک میکنید که پدر یا مادر شدن چه تجربه ناب و فوقالعادهای است. اگر ترجیح می دهید پوشک کمی بزرگتر داشته باشید ، ممکن است نشتی را تجربه کنید زیرا ادرار و ضایعات قبل از جذب از فواصل اطراف بیرون می زنند. ضمنا در انتهای مقاله و همچنین لینک زیر، تعدادی از بهترین پوشک بچه با قدرت جذب عالی را لیست کرده ایم. حال که به این موارد آگاهی کامل پیدا کردید و متوجه شدید که پوشک سایزهای مختلف کودک برای چه وزنی در کودکان استفاده میشود، به این نکته نیز توجه داشته باشید که بهترین پوشک بچه برای کودک شما، پوشکی است که علاوه بر کیفیت و مرغوبیت کالا، بهداشتی باشد، نشانهٔ استاندارد داشته باشد، با پوست بدن کودکتان سازگاری داشته و التهاب پوستی و آلرژی نیز ایجاد نکند.

اگر پوشک بزرگ هم باشد، لباس بچه خیس می شود. 3- به هیچ عنوان از پوشک های قدیمی پلاستیکی استفاده نکنید چون حساسیت را بیشتر می کنند. آسیب دیدن پای کودک با سوزش بسیار زیادی همراه است که این موضوع برای نوزادان بسیار آزاردهنده است و هیچ پدر و مادری تحمل دیدن نوزاد خود را در این حالت ندارد . سپس در این مرحله اطمینان حاصل نمایید که تمام اعضای بدن فرزندتان تمیز می باشد و هیچ نشانه ایی از مدفوع فرزندتان نمی باشد. بعضی از والدین وقتی متوجه میشوند کودک مدفوع کرده است، بهجای تعویض پوشک بچه، دست دست میکنند و این کار را به تاخیر میاندازند. البته اگر کودک ادرار کرده باشد، تاخیر در تعویض پوشک معمولاً مشکل حادی ایجاد نمیکند چون این روزها پوشکهایی که در بازار موجود هستند، قابلیت جذب بالایی دارند، اما از آنجا که مدفوع مملو از میکروب و باکتری است، نباید کودک را برای مدتی طولانی با پوشک آغشته به مدفوع به حال خود رها کرد. پوشک پمپرز کاملاً وارداتی بوده و کیفیت جذب فوقالعادهای دارد. از دید آنهایی که هنوز پدر و مادر نشدهاند تعویض پوشک نوزاد کاری نچندان خوشایند است اما اگر از هر پدر و مادری این سوال پرسیده شود که درباره جالبترین لحظاتی که با کودک نوپایشان داشتند صحبت کنند، تعویض پوشک نوزاد از جمله مواردی است که به زبان میآورند.

به طور کلی سعی کنید حتما بعد از هر بار مدفوع پوشک بچه را تعویض کنید تا میکروب ها و باکتری ها به بدن کودک و آلت تناسلی آن آسیبی وارد نکنند. • کمی دردسر ساز است و بعد از هر بار استفاده نیاز به شست و شو دارد. به همین دلیل ترجیحاً هر زمان که به پوشک نیاز داشتید، آن را تهیه نمایید و البته همیشه یک یا دو بسته به عنوان زاپاس در منزل داشته باشید. بهترین پوشک ضدآب هنگامی که با کودکتان را به استخر یا دریا میروید بایستی یک پوشک ضدآب برای او تهیه کنید. پس شاید نیاز باشد والدین، محصول چند شرکت مختلف را امتحان کنند تا به بهترین گزینه برای نوزاد خودشان برسند. اگرچه کرمهای مرطوبکننده برای پوست کودک مفید هستند و به خوبی از آن مراقبت میکنند، اما نباید در استعمال آن زیادهروی کرد. اما مساله اینجاست که الزاماً هر پدر و مادری، از بدو تولد، علامه دهر نیست و الزاماً نباید همه چیز را بداند! بعضی از والدین هم مانند هر تازهکاری، مستعد این هستند که هنگام تعویض پوشک نوزادشان اشتباه کنند. عوض کردن لباسهای نوزاد بعد از تعویض پوشک، قطعاً ضروری نیست اما لازم است که همیشه هنگام تعویض پوشک کودک، یک دست لباس تمیز نیز در اختیار داشته باشید چون ممکن است ادرار یا مدفوع او به لباس نیز نشت کرده باشد، بنابراین هنگامی که از منزل خارج میشوید، در ساک کودکتان فقط پوشک و لوازم بهداشتی لازم را قرار ندهید بلکه مطمئن شوید که یک یا دو دست لباس اضافه تمیز نیز برداشتهاید.