۴- برای روحیه کودک مناسب است

نوازاد یک ماهه شما ممکن است در طول روز ۳ تا ۴ بار اجابت مزاج داشته باشد و حداقل پوشکی که در طول روز برای کودک مصرف میشود حدود ۶ تا است. به خصوص در شش ماهه ابتدای زندگی نوزاد که پوستی بسیار حساس دارد. این محصول که جزو جدیدترین محصولات مای بیبی است، با مواد اولیه مرغوب ساخته شده و قدرت جذب بالایی دارد. این پوشک دارای کش دور کمر مرغوب و بدنه چندلایه برای جذب رطوبت است. در بسته بندی این پوشک به تعداد ۴۴ عدد پوشک قرار دارد و شیوه باز و بسته شدن آن به کمک چسب بوده و برای کودکانی که وزنی بین ۳ کیلوگرم تا ۶ کیلوگرم دارند، مناسب است. در این بسته پوشک به تعداد ۱۱ عدد پوشک قرار دارد و شیوه باز و بسته شدن آن به کمک چسب بوده و برای نوزادان و کودکان ۲ تا ۵ کیلوگرم مناسب بوده و سایز کوچکی دارد.

سایز این پوشک ۲ بوده و برای وزنهای ۳ تا ۶ کیلوگرم مناسب است. این پوشک برای پوست بسیار حساس کودک شما طراحی شده است و لایه جاذب سبز آنها خشکی کامل را ایجاد می کند. طرح این پوشک زیبا و جذاب، به شدت نرم و سازگار با پوست بوده و دارای لایه داخلی نرم و لطیف است و هیچ گونه حساسیتی برای کودکان شما ایجاد نمیکند. حساسیت پوشک میتواند در اثر هرگونه رطوبت در ناحیه پوشک نوزاد ایجاد شود. برند پوشک را تغییر بدهید و بررسی کنید که آیا مجدد علایم حساسیت مشاهده میشود. پوشک ببم در 5 سایز به بازار عرضه میشود. اگر کودک شما هنوز عادت به جدایی از پوشک نداشته و نیاز شدید به پوشک دارید پوشک بارلی با سایز ۴ مناسب برای کودکان با وزن ۷ تا ۱۸ کیلوگرم، مناسب است. اگر کودک شما سنی بین ۱۲ تا ۲۴ ماه دارد این پوشک به شدت برایش مناسب بوده و تولید کشور دانمارک است. هر چه سایز پوشک بزرگتر میشود، ظرفیت جذب بیشتری دارد چون حاوی مواد جاذب بیشتری است. پوشک بچه چون در ارتباط مسقیم با پوست و بدن کودک است اگر از مواد مرغوب و باکیفیت نباشد میتواند منجر به حساسیت پوستی شود یا اگر سایز پوشک بچه مناسب نباشد منجر به انحراف پای نوزاد شود، همینطور اگر ادرار کودک را به خوبی جذب نکند ممکن است باعث سوزش پوست نوزاد در قسمت ران شود.

توجه فرمایید که پوشک نباید به گونهای باشد که فاصله بین دو پای کودک بیشتر از یک دست یا چهار انگشت شود و علاوه بر این نباید به حدی پای کودک را فشرده کند که هنگام باز کردن روی ران کودک خط افتاده باشد. حتماً چینهای ران و باسن کودک را تمیز کنید. در واقع انتخاب یک پوشک بچه استاندارد، راحت و سازگار با پوست و بدن کودک از جمله ابتداییترین و مهمترین نیازهای او به شمار میرود. استاندارد بودن پوشک به این معناست که دارای کیفیت مناسب و مواد اولیه مرغوب باشد تا موجب آزار و سوختگی بدن نوزاد نشود. پوشک بچه نباید موجب فشار به رانها، زخم، حساسیت، قرمزی و التهاب پوست شود. هنگامی که کودک شروع به راه رفتن میکند راحتی پوشک بسیار مهم است، یک پوشک بچه خوب نباید مانع راه رفتن راحت و آزادانه کودک شود. اگرچه کرمهای مرطوبکننده برای پوست کودک مفید هستند و به خوبی از آن مراقبت میکنند، اما نباید در استعمال آن زیادهروی کرد.

به عنوان مثال میانگین استفاده پوشک برای نوزادانی که سن بالای ۵ ماه دارند حدود ۵ تا ۸ عدد پوشک در روز است و با این حساب برای یک ماه حدود ۲۰۰ پوشک نیاز خواهید داشت. این پوشک دارای ۲۴ عدد پوشک بوده و برای رده سنی ۱۲ ماه به بالا مناسب است. گفتیم که قرار نیست برای هر بار ادرار او را عوض کنید اما بچهها بعد از هر مدفوع باید فورا تعویض شوند اما گذشته از جنس پوشک و مدت تعویض آن؛ اسهال کودک، داشتن یک بیماری عفونی یا مصرف آنتیبیوتیک توسط مادر یا کودک میتواند زمینه سوختگی را فراهم کند. پوشک بچه باید حاوی مواد جاذب باشد تا کودک را دچار مشکل ادرار سوختگی نکند و باعث پس زدن ادرار و مدفوع نشود. پس، آيا مـا واقعا با دور انداختن مدفوع در بین آشغالها بجای ریختن آن داخل دستشويي بـه کسی لطفی میکنیم؟ شما میتوانید با خرید پوشک از نی نی بازار، سفارش خود را بسیار سریع (در حد یک یا نصف روز) دریافت کنید.