۴- برای روحیه کودک مناسب است

فقط به خاطر داشته باشید همیشه لزوما این سایزبندیها درست نیستند. برخی از برندها مناسب نوزاد شما بوده و برخی نیستند. وقتی نوزاد شما دو تا چهار روزه میشود، مدفوعش روشنتر و کمتر چسبناک به نظر میرسد. پوشک های بیبی کینگ دارای ضلع های قابل انعطافی هستند که با شکل و حرکت کودک مطابقت دارند و به شما در ایجاد یک تناسب دلخواه کمک می کنند. برای پوشاندن این پوشک از دو چسبی که در کناره های آن قرار دارد استفاده می کنید و نیازی نیست که روی پوشک از چیز دیگری برای نگهداری آن استفاده شود. پوشک مای بیبی از یک برند خوشنام و معروف با کیفیت عالی است که علاوهبر ظرافت و نازکی، قدرت جذب زیادی دارد و برای امکان هدایت جریان هوا و ایجاد احساس خشکی در طولانیمدت بهصورت پیشرفتهای طراحی شده است. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید ارزان بودن پوشک است ، زیرا شما به مدت دو سال شبانه روز به این محصول احتیاج خواهید داشت ، بنابراین باید هزینه های زیادی را صرف آن کنید.

حتی اگر هزینه های هنگفت و زیادی برای خرید هر بسته پوشک نکنید، پس از مدتی اگر همین هزینه ها را روی هم بگذارید در طول زمان متوجه هزینه آن خواهید شد. وزن گیری نوزاد تازه متولد شده در ماه های مختلف را ابتدا در این مقاله بررسی میکنیم و سپس به انتخاب پوشک بچه مناسب میپردازیم. لازم به ذکر است که وقتی نوزادان بزرگتر میشوند اجابت مزاج آنها نیز کمتر شده و به تعداد پوشک کمتری در ماه نیاز خواهید داشت. وقتی اکثر والدینی کـه بچه رابا پارچه پوشک میکنند بـه مرحلهي آموزش دستشويي رفتن می رسند، میفهمند کـه پوشک پارچه اي مثل لباس زیر واقعی آسان و آسان بالا و پایین نمی شوند، و آنها بـه دنبال راه حلی برای این معضل میگردند. آنها برای کسب و کارهای کوچک نیز مفید هستند چراکه آنها را از مادرانی کـه کار در منزل انجام میدهند و برای بچهي خودشان هم پوشک درست می کنند خریداری میکنیم. اگر برای میز تعویض پوشک جاندارید حداقل بهجای زمین این کار را روی تخت انجام دهید. یکی از روشهای دیگر برای جلوگیری از خارش و بهبود آن این است که نوزاد را حداقل یک ساعت در روز بدون پوشک نگهدارید.

برای نوزاد پسر تمیز کردن زیر آلت را فراموش نکنید. وقتی این کار را میکنید برای اجتناب از یک دوش آب گرم روی آلت او را بپوشانید! همانطور که مشاهده کردید، تعویض پوشک بچه کار چندان پیچیده و دشواری نیست و پس از مدت کوتاهی با کسب تجربه بیشتر، بهسادگی از پس آن برخواهید آمد. عوض کردن پوشک خیلی زود به یک کار عادی تبدیل میشود که حتی به انجام دادن آن فکر هم نمیکنید. ازآنجایی که این سرگرمی جدید قطعاً وقتگیر است، بهتر است این کار را تا جای ممکن بهراحتی انجام دهید. برای انجام این کار باید به آب گرم نزدیک باشید. سایز یکی از فاکتورهای مهم در خرید پوشک می باشد و باید با توجه به وزن نوزاد سایز پوشک را انتخاب کنید. همچنین باید بدون تنها گذاشتن نوزاد به دستمال مرطوب یا پنبه، حوله، پماد، پوشک تازه و لباس (برای حوادث بزرگتر!) دسترسی داشته باشید. برای این که متوجه شوید سایز پوشک مناسب است یا نه، زمانی که پاها را درون پوشک قرار می دهید باید بررسی کنید که باسن و دور ران کودک کاملا با پوشک بسته شده باشد. پوشک باید کاملا اندازه کودک بوده و چسب های مقاومی داشته باشد.

چسب ها باید به شکل قرینه در بخش جلوی پوشک بسته شوند. همان نوعی کـه قبل از بوییدن و از شدت چندش بخود لرزیدن، می بینید و باید بـه فکر عوض کردنش باشید. همچنین برای اطمینان از سازگاری پوشک با پوست نوزاد دلبندتان پیشنهاد می شود سایز صفر و سایز یک را برای بار اول فقط یک بسته خریداری کنید و پس از اطمینان از سازگاری با پای نوزاد، خرید بیشتری انجام دهید. اگر به چیزی نیاز دارید که بیش از حد دور است، نوزاد را با خود ببرید. برای تمیز کردن مدفوع قطعاً به آب نیاز دارید. همیشه یک دست خود را روی نوزاد بگذارید و اطمینان حاصل کنید تمامی وسایلی که نیاز دارید را میتوانید با دست دیگر خود بردارید. اگر پوست نوزاد خشک است و پوشک خیلی سنگین نشده میتوانید از دستمال مرطوب هم استفاده نکنید. قبل از پماد زدن و پوشک کردن از خشک بودن پوست نوزاد اطمینان حاصل کنید.