کهنه بچه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟

۱۰- هنگام تعویض پوشک، پوستی نوزاد را نگاه کنید تا اگر لکه های پوستی و یا جوش و یا خشک شدگی شدید دیدید، به پزشک اطفال اطلاع دهید تا در صورت لزوم از کرم ها و پمادهای مخصوص جهت برطرف شدن آنها استفاده نمایید. وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از به وجود آمدن راش یا کهیر ناشی از پوشک هم باید حتما از روغن یا پودر بچه استفاده کنید، درباره سوختگی پوشک یا کهیر اظهار کرد: سوختگی پوشک اغلب یک تورم قرمز رنگ و دردناک است که ظرف چند روز و پس از شستن با آب گرم و چرب کردن پوست و مدتی استفاده نکردن از پوشک از بین میرود، اما برای جلوگیری از به وجود آمدن آن، باید پوشک بچه را مرتب تعویض کنید و نگذارید پوشک آلوده زیاد دور بدن نوزاد باقی بماند. جای نگرانی نیست. خیلیها چنین تجربههایی داشتهاند، بهویژه کسانی که قبلا با بچهها سروکار نداشتهاند. وی افزود: پیش از عوض کردن پوشک اطمینان پیدا کنید که تمام لوازم مورد نیاز در دسترس است و لازم نیست تا برای تهیه چیزی نوزاد را تنها بگذارید. پس فقط آرام باشید و این مراحل را دنبال کنید و با خواندن ادامه این مطلب کاربردی در بخش بارداری و نوزاد نمناک به بهترین نحو می توانید پوشک نوزادتان را عوض کنید.

همچنین لایهی کشسان راحت دور ران پا، احساس بسیار راحتی را به کودک شما داده و لایهی محافظ کشسان عمودی آن هم از نشتی ادرار جلوگیری خواهد کرد. کودک هر قدر هم که کوچک باشد باز هم این خطر وجود دارد که در زمان غیبت کوتاه شما، جابهجا شود و احیاناً اگر روی میز یا تخت قرار داشته باشد، ناگهان سقوط کند. کودک شیرخوار معمولا بین ۴ تا ۱۰ بار در روز ادرار میکند اما اگر بیمار یا تبدار باشد یا هوا بیش از حد گرم باشد، دفع ادرارش ممکن است به نصف میزان طبیعی برسد. این حالت به خشک نگه داشتن منطقه دور ناف و در معرض هوا قرار گرفتن ناف تا رسیدن به بهبودی به نوزاد کمک می کند. استفاده از زیرانداز یکبار مصرف برای اینکار می تواند این کا را بهداشتی تر و راحتتر کند. پوشکهای یکبار مصرف به نفع شماست . شما نیاز به پوشک، دستمال مرطوب یا آب گرم، و مقداری پماد برای پیشگیری از بثورات ناشی از پوشک، دارید. انتخاب نادرست پوشک منجر به بیماری های پوستی مانند انواع بثورات پوشک و قارچ ها در نوزادتان می شود که درمانش طولانی مدت است. یک پوشک خوب ، رطوبت را به خوبی جذب کرده و آن را از پوست نوزاد دور نگه می دارد و به محافظت در برابر سوزش ، بثورات و جلوگیری از عارضه های پوستی کمک می کند.

برای خرید پوشک بچه ایرانی و خارجی حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. ۱۳- نوزاد را دستمال مرطوب یا پنبه همیشه از جلو به عقب پاک کنید. بهتر است به پوشک اندازه کودکتان فکر کنید و ذهنتان را درگیر اندازههای استاندارد نکنید. فقط بخاطر بسپارید ، وقتی با کودکتان بیرون می روید ، کیف پوشک خود را به خوبی مجهز کنید تا همه چیز مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشید. نشانه های دیگری هم هستند که به شما می گویند زمان تغییر سایز پوشک فرا رسیده است. یکی از موارد مهم برای تعویض پوشک کودک، مکان آن است. به طور کلی حتی کودکان نوپایی که همواره بیشترین همکاری را با پدر و مادر خود دارند، ممکن است در حین تعویض پوشک ساز مخالف زده و در کاری که تنها شاید یک یا دو دقیقه زمان ببرد اختلال ایجاد کنند. دکتر خلیل فریور در گفتوگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به مادران جوان یادآوری کرد: پیش از بچهدار شدن، این نکته را به یاد داشته باشید که نوزاد در روز حداقل 10 بار نیاز به عوض کردن پوشک پیدا میکند و این یعنی 70 بار در هفته!

۹- دقت کنید که چسب پوشک را خیلی سفت نبندید، طوری که نوزاد پاهایش آسیب ببیند و قرمز شود و خون رسانی در آن مناطق پا با اشکال مواجه شود. فریور اضافه کرد: نوزاد را به پشت بخوابانید و پوشک آلوده را جدا کنید. انتخاب پوشک به دلیل تماس طولانی مدت الیاف پوشک با پوست نوزادتان بسیار مهم است و باید به درستی انتخاب شود. شما باید هزینه در حدود ۱۴۰ هزار تومان در هر ماه برای پوشک بچه بپردازید که این برآورد تقریبی است، برخی از پوشک ها ارزان و برخی گران است، برای انتخاب پوشک با کیفیت بالاتر باید پول بیشتری بپردازید، بنابراین باید در مورد بودجه خود فکر کنید و فراموش نکنید که نوزادان به سرعت رشد می کنند پس دیگر پوشک سایز کوچک برای نوزادان جوابگو نیست. نوزادان به طور متوسط در روز به 7 الی 8 پوشک نیاز دارند. الیاف داخلی پوشک نیز باید حتما نرم و پنبه ای بوده و ضخیم نباشد. می توانید از پدهای بهداشتی مخصوص کودک نیز برای این کار استفاده کنید. قوزکهای نوزاد را بگیرید و به آرامی نوزاد را بلند کنید تا بتوانید باسن نوزاد را تمیز کنید.