کهنه بچه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟

درمان خانگی جوش پوشک با پودر بچه آری یا خیر؟ اما اگر خون قرمز روشن را روی پوشکش مشاهده کردید یا اینکه رگه ای از خون را در مدفوع طبیعی اش دیدید، فورا پزشک را در جریان بگذارید، چراکه ممکن است به پروتئین شیر حساسیت داشته باشد یا اینکه دچار بواسیر خفیفی شده باشد. همچنین اگر فکر میکنید نوزادتان بهراحتی دچار خارش میشود میتوانید برند یا نوع پوشکی که استفاده میکنید را عوض کنید. همچنین دارای انعطافپذیری خوب و هماهنگی با شکل بدن نوزادتان باشد. برای یک شروع خوب نکاتی که ارائه کردهام را بخوانید! یکی از روشهای دیگر برای جلوگیری از خارش و بهبود آن این است که نوزاد را حداقل یک ساعت در روز بدون پوشک نگهدارید. یکی از این مواد شیمیایی ماده کلر است که یک نوع ماده سرطانزا است. یک پوشک بزرگ و پهن ممکن است پای کودک را کج کند و روی راه رفتن او هم اثر بگذارد. حفظ راحتی نوزاد هم فقط به انتخاب پوشک براساس قابلیت جذب بالا و تناسب بدنی کامل محدود نمی شود، بلکه مواد به کاررفته در پوشک باید بسیار نرم و لطیف باشند تا پوست نوزاد را آزار ندهند، بنابراین لبه های بیرونی پوشک باید کاملا نرم یا گرد باشند.

همچنین باید بدون تنها گذاشتن نوزاد به دستمال مرطوب یا پنبه، حوله، پماد، پوشک تازه و لباس (برای حوادث بزرگتر!) دسترسی داشته باشید. همچنین نوزاد را طوری نگهدارید که خطر افتادن او وجود نداشته باشد. در این زمینه کتابها و مقالههای آموزشی زیادی وجود دارند که میتوانند کمکتان کنند. زیرا خیلی عطر و اسانس ندارند و قیمت پایینی نیز دارند. بچه ها هر بار که دفع ادرار یا مدفوع می کنند یا حداقل هر دو تا سه ساعت یک بار نیاز به تعویض پوشک خود دارند. دوتا چیز مهم که یک پوشک باید برای نوزاد فراهم کند خواب راحت و پوست بدون جوش است. در این دو حالت باید سایز پوشک بچه را افزایش داد. قبلاً مادران برای جلوگیری از بروز جوش در قسمت تناسلی و رانهای کودک و پاها از پودر بچه استفاده میکردند. پوشک استخری همه میدونیم که تماس بدن با آب چقدر برای سلامت مون مفیده. پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به انواع بهترین شامپو بچه برای مو و بدن نوزاد را نیز حتما بخوانید. برای نوزاد پسر تمیز کردن زیر آلت را فراموش نکنید. وقتی این کار را میکنید برای اجتناب از یک دوش آب گرم روی آلت او را بپوشانید!

اگر نوزاد پسر باشد، وقتی به پشت خوابیده بهتر است یک پارچه خشک روی آلت او قرار دهید. عوض کردن پوشک خیلی زود به یک کار عادی تبدیل میشود که حتی به انجام دادن آن فکر هم نمیکنید. وضعیت اقتصادی والدین هم که عاملی دیگر و بسیار مهم و تعیین کننده بر وزن گیری کودک در هنگام تولد است. سایز پوشک نوزاد و پوشک کودک را بر اساس وزن او تعیین می کنند. او در اینصور نیاز به نظارت دارد. اما اکنون استفاده از پودر جای بحث دارد. برای نوزاد دختر همیشه دستمال را از جلو به عقب بکشید تا باکتریها وارد واژن نشوند. دانستن برخی از نکات، برای نحوه تمیز کردن نوزاد دختر یا پسر مهم است. بهترین پوشک نوزاد دختر را همین برند با استفاده از مواد ضد حساسیت طراحی کرده است. بنابراین توجه به قدرت جذب پوشک در حین خرید بسیار مهم است. اما با توجه به گزارشات موجود، در پوشکهای یکبارمصرف، اسید اکریلیک کافی برای ایجاد نگرانی وجود ندارد.

برای انتخاب سایز مناسب روی هر پوشک راهنمای مشخصی وجود دارد و اکثر والدین بر اساس سایز بندی و راهنمای همان برند اقدام به خرید میکنند. همان نوعی کـه قبل از بوییدن و از شدت چندش بخود لرزیدن، می بینید و باید بـه فکر عوض کردنش باشید. برای انجام این کار باید به آب گرم نزدیک باشید. اگر برای میز تعویض پوشک جاندارید حداقل بهجای زمین این کار را روی تخت انجام دهید. حتی نوزادانی که بهتازگی متولدشدهاند دست و پای خود را تکان میدهند و ممکن است از روی میز تعویض پوشک بیفتند. حتی المقدور کودک خود را بدون پوشک و باز رها کنید تا زمان مناسبی برای جریان هوا خشک شدن و آغاز و ترمیم وجود داشته باشد وقتی که از پوشک استفاده می کنید آنها را تند تند تعویض کنید و از کرم ها لوسیون ها و خمیرها و پمادهای مخصوصی که مناسب هستند برای ناحیه پوشک استفاده نمایید.