پوشک کودک و نوزاد – خرید اینترنتی پوشک – ارسال رایگان

از آنجایی که کودکان با هر چیزی بازی می کنند اگر چسب یا کش پوشک محکم نبوده و برآمده بایستد، کودک آن را باز می کند. هر ماده شیمیایی که در پوشک وجود دارد، می تواند حساسیت های پوستی ایجاد کند. پوشک ها نم را نشان نمی دهند و جذب فوق العاده ای دارند اما باعث ایجاد نوعی حساسیت خاص در کودکان می شوند؛ دلیل آن هم وجود ماده ای شیمیایی به نام پلی اکریلات سدیم است که ژلی با جذب بسیار بالاست و با گرفتن مایع به خود، پوشک را کاملا خشک نشان می دهد. شاید در ظاهر اینگونه به نظر برسد که تعویض پوشک کاری نچندان پیچیده و راحت است اما باید توجه داشت که چون با سلامت عمومی کودک در ارتباط است و باید تا حد امکان آلودگیهای میکروبی از دستگاه تناسلی و رودهای کودک زدوده شود، توجه به برخی نکات و رعایت یک سری معیارها کاملا ضروری به نظر میرسد. اگر کودک شما برای اندازه پوشکی که در حال حاضر می پوشد، به بالاترین حد وزن خود رسیده است، احتمالاً زمان آن رسیده است که سایز پوشک را عوض کنید. اگر پوشک کاملا محکم بود اما ادرار و مدفوع از آن نشت می کرد یا باید به کیفیت پوشک شک کنید یا این که زمان تغییر سایز پوشک رسیده است.

ابتدا شما باید کاملا مطمئن باشید که پوشک نوزادتان کاملا تمیز است. کودکان ممکن است به علت تعویض پوشک دچار حساسیتهای پوستی شوند. در صورت پاک کردن از عقب به جلو، ممکن است باکتریها وارد ناحیهی واژن نوزاد دختر یا کیسهی بیضهی نوزاد پسر شود. تعداد دفعات تعویض پوشک نوزاد دختر و پسر از اهمیت زیادی برخوردار است. با اطمینان میتوان گفت برند ایرانی بارلی بهصرفهترین پوشک در بازار است. پوشک بچه ایرانی بخرم یا خارجی؟ برند های پوشک ها معمولا به دو دسته ایرانی و خارجی تقسیم بندی می شوند که برخی از پوشک های با کیفیت ایرانی می تواند جایگزین پوشک های خارجی شود. با تکه پارچ یا گلوله پنبه مرطوب شیارهای بین دو بیضه و زیر بیضه و با گلوله پنبه دیگر زیر آلت و خود آلت او را تمیز کنید. گفته می شود گرمای داخل پوشک روی بیضه کودکان پسر اثر منفی می گذارد و باعث ناباروری می شود اما این موضوع به نظر صحیح نیست. میتوانید یک دستمال خشککن کوچک را حین تعویض پوشک کودک روی آلت او قرار دهید تا از نشت ادرار به اطراف جلوگیری شود.

ادرار را میتوان با استفاده از دستمال مرطوب پاک کرد اما برای پاک کردن مدفوع بهتر است نوزاد را با آب بشویید. نوزاد شما تا زمانی که یک ساله شود کنترل بیشتری بر مثانه خود و حرکات شکمی اش(مدفوع اش)خواهد داشت . در زمان های نه چندان دور، مادرها و مادربزرگ ها از پارتچه های کتان یا تنظیف برای پوشک کردن بچه ها استفاده می کردند؛ هوا به خوبی داخل این پارچه ها جریان داشت و به محض مرطوب شدن آن را عوض می کردند اما پوشک های یکبار مصرف امروزی به قدری جذب بالایی دارند که نمناکی را نشان نمی دهند و به همین دلیل و همچنین برای کاهش هزینه، مادرها گاهی فقط یک بار در روز پوشک فرزندشان را عوض می کنند. از این نوع پوشکها اغلب زمانی استفاده میشود که والدین قصد دارند آموزش دستشویی را آغاز کنند. البته این روزها پوشکها به حدی پیشرفت کردهاند که بیشترین رفاه و آسایش را برای نوزاد و والدین به همراه دارند. اگر از تمامی والدین سوال شود که چه چیزهایی درباره نخستین دفعاتی که پوشک بچه شان را تعویض میکردند در ذهن دارند معمولا این پاسخ شنیده میشود: کار سختی بود و همکاری نمیکرد!

همین موضوع باعث می شود بخار آمونیاک بعد از ادرار راهی برای خروج نداشته باشد و زمینه را برای رشد و تکثیر باکتری ها فراهم کند که نه تنها زمینه ساز مشکلات پوستی است، بلکه مهمتر از آن باعث عفونت ادراری مخصوصا در دختران می شود که مجاری ادراری باریکی دارند. بدین شکل احتمال ادرار سوختگی و عفونت ادراری کم می شود. اگر تعداد پوشک های خیس نوزاد کم باشد چه باید کرد؟ پوشک های خیس کمتر به این معناست که نوزاد شما شیر کافی نمی خورد و این باعث می شود آب بدنش کم شود. زیرا منطقهی مقعد حاوی باکتریهای زیادی است که میتواند ابتلا به عفونت را در کودکان افزایش دهد. همه نوزادان پس از زایمان وزن خود را از دست می دهند هنگامی که تغذیه با شیر مادر را آغاز می کنند و کودک به سرعت چاق می شود چرا که به طور مرتب در حال تغذیه با شیر مادر هستند نوزادان معمولا در عرض ۱۱ الی ۱۴ روز پس از تولد حدود یک کیلوگرم از وزن اولیه خود افزایش دارند. تکنولوژی مایکرو پرلز در این پوشک موجب میشود تا به وسیله دانههای رطوبتگیر کریستالی، جذب رطوبت تا 30% افزایش پیدا کند. بهترین راه تمیز کردن ناحیهی تناسلی کودک، پاک کردن او از جلو به عقب است.