پوشک کودک و نوزاد – خرید اینترنتی پوشک – ارسال رایگان

همچنین پوشکی که قدرت جذب پایینی داشته باشد موجب سوختگی و التهاب ناحیه ی تناسلی نوزاد می شود. ستاره | سرویس مادر و کودک – در هفتههای اول بعد از تولد، چون نوزاد به دفعات شیر میخورد و مثانه او نیز کوچک است، در نتیجه به دفعات زیاد ادرار و مدفوع میکند، بنابراین هر موقع نوزاد ادرار یا مدفوع میکند، باید اقدام به تعویض پوشک نوزاد کرد، زیرا ماندن کهنه یا پوشک ادراری و آلوده به مدفوع روی ناحیه باسن و دستگاه تناسلی او موجب قرمزی، سوختگی پای نوزاد و حتی زخم شدن این نواحی میگردد. اما بهتر است پیش از خرید اولین پوشک به موارد زیر نیز توجه نمایید! نیازی نیست این میز را در حمام قرار دهید، ولی بهتر است نزدیک به شیر آب باشد تا در صورت نیاز بتوانید بهراحتی نوزاد را بشورید. حتی نوزادانی که بهتازگی متولدشدهاند دست و پای خود را تکان میدهند و ممکن است از روی میز تعویض پوشک بیفتند. اگر به چیزی نیاز دارید که بیش از حد دور است، نوزاد را با خود ببرید. اگر خیس است، از پشت آن و در صورتی که روی آن مدفوع وجود دارد، از جلوی آن برای تمیز کردن بدن نوزاد استفاده کنید.

عوض کردن پوشک خیلی زود به یک کار عادی تبدیل میشود که حتی به انجام دادن آن فکر هم نمیکنید. اگر پوست نوزاد خشک است و پوشک خیلی سنگین نشده میتوانید از دستمال مرطوب هم استفاده نکنید. زیرا خیلی عطر و اسانس ندارند و قیمت پایینی نیز دارند. ایده خوبی است که قبل از تغذیه نوزاد پوشک را عوض کنید و بعد از غذا خوردن یا نوشیدن، نیز که خیس شد مجددا تعویض نمایید. با این حال ، با استفاده مداوم ، ممکن است مشخص شود که کدام پوشک بیشتر برای کودک مناسب است. در این مطلب در مورد جوش پوشک یا بثورات پرداختیم و دلایلی مختلف ایجاد جوش پوشک و راهکارهایی برای جلوگیری از ایجاد جوش پوشک توضیح دادیم. او در اینصور نیاز به نظارت دارد. اگر نوزاد فقط ادرار کرده، دستمال مرطوب اغلب برای تمیز کردن او کافی است. برای نوزاد پسر تمیز کردن زیر آلت را فراموش نکنید.

با این حال آب شیر بهداشتیترین روش برای تمیز کردن مدفوع است. دانستن برخی از نکات، برای نحوه تمیز کردن نوزاد دختر یا پسر مهم است. بهتر است به پوشک اندازه کودکتان فکر کنید و ذهنتان را درگیر اندازههای استاندارد نکنید. در مورد پوشک بچه مرسی سایز ۱ مخصوص نوزادان ۲ تا ۵ کیلوگرم است که با توجه به میانگین وزن نوزادان ایرانی منطقی و استاندارد به نظر میرسد و سایز ۵ بزرگترین سایز این پوشک است. قبلاً مادران برای جلوگیری از بروز جوش در قسمت تناسلی و رانهای کودک و پاها از پودر بچه استفاده میکردند. در صورت امکان، جایی برای میز تعویض پوشک در خانه پیدا کنید. اگر برای میز تعویض پوشک جاندارید حداقل بهجای زمین این کار را روی تخت انجام دهید. وجود لایه اضافه عبور دهنده برای جلوگیری از برگشت مایع به سطح پوست و ایجاد سوختگی و هم چنین بدون ایجاد حساسیت پوستی است. با لبخندی از روی عدم اطمینان پرسیدم منظورت این است که او را نیندازم؟

پوشک ها انواع مختلفی داشته و شما والدین گرامی می توانید متناسب با موقعیت مورد نظر و همچنین سایز فرزندتان، پوشک مناسب او را خریداری کنید. استفاده از آنتی بیوتیک ها : آنتی بیوتیک ها ویروس و باکتری ها را از بین می برد (علاوه بر اینکه انواع باکتری های بد را از بین میبرد باکتری های خوب و مناسب برای پوست ما را نیر از بین میبرد). استفاده از رنگ ها و مواد معطر افزودنی در تولید پوشک های یکبار مصرف کاملا غیرضروری است. جواب این است که زمان مشخصی برای تعویض پوشک کودک وجود ندارد! خم شدن روی نوزاد و بلند کردن او از روی زمین برای کمر مضر است. پیشنهاد می کنیم به جای پاک کردن بدن نوزاد، قسمت کمر به پایین او را با آب ولرم بشویید. برای تمیز کردن مدفوع قطعاً به آب نیاز دارید. یکسان هستند ، فقط از اندازه مناسب پوشک برای نوزاد باید مطمئن شد.