پوشک نوزاد :آیا می دانید نوزاد در روز به چند پوشک نیاز دارد؟

پس از آن نیز میتوانید به سراغ سایزهای بزرگتر و خرید انبوه بروید. دارا بودن کش لطیف بدون ایجاد رد بر روی قسمت پا و ران، هم چنین دارای حالت کشسانی برای به حداقل رساندن خطر نشتی و نم پس دادن می باشد. پوست قسمت تحتانی نوزاد و ناحيه اندام تناسلی او ایجاد شود . خوردگی های مرطوب قسمت لای پای نوزاد بمانند . شلوار پلاستیکی پای بچه نکنید و بههنگام تعویض پوشک، ببینید روی پوست جا انداخته است یا خیر (اگر جا انداخته بود، بهمعنی بیش از حد سفت بستهشدن پوشک است). اگر هم زیادی کوچک باشد به پای کودک فشار آورده و رطوبت را هم به خوبی جذب نخواهد کرد که موجب حساسیت و عفونت خواهد شد. پوشکهای بچه در سایزها و انواع مختلفی تولید میشوند که باید متناسب با اندازه و سن کودک انتخاب شوند. هر کودک دارای جثه و وزن مختلفی است که باید پوشکی متناسب برای وی انتخاب کنید. مهمترین ویژگی که باید در پوشک رعایت شود قدرت جذب رطوبت بالاست. این لایه مهمترین بخش در ساختار پوشک به حساب میآید. در لایه داخلی پوشکها مواد و پودرهای رطوبت گیر کریستالی استفاده میشود که در برخی از برندها این مواد و بخشهای جاذب چند لایه طراحی میشوند.

آیا می توان از پودر تالک برای پوست نوزاد استفاده کرد ؟ جدایی از این حجم بالای آن هم موجب انحنا و کج شدن پوی کودک خواهد شد. بچه ها میتونن آزادانه حرکت کنن، راه برن، بالا و پایین بپرن بدون اینکه والدین شون ذره ای نگران جابجاشدن یا باز شدن و نم دادن پوشک کودک بشن. پوشک های پارچه ای باید هر یکی دو ساعت عوض شوند اما پوشک های یکبار مصرف اینطور نیست. آیا بعد از تمیز کردن نوزاد باید به او کرم یا لوسیون محافظ بزنم ؟ چنانچه از کرم محافظ برای نوزاد استفاده کنید ، او به حساسیت پوستی دچار نمی شود . کرم روی مخلوط با روغن کرچک و کرم وازلین کرمهای محافظ مناسبی هستند . چسبهای پوشک بهتر است که گرد باشند و رویهی آنها بخش اضافی داشته باشد که موجب اتصال آن با بدن کودک نشود. این پودر رطوبتی که از لایه درونی وارد میشود را به خود جذب کرده و مانع از انتقال و تماس آن با پوست کودک خواهد شد. در نتیجه میتوانید یکی از آنها را تست کرده و اگر مناسب کودکتان بود از همان استفاده کنید. پوشک استفاده شده، در محیط زیسست رها میشود و اگر دارای مواد شیمیایی خطرناک باشد، آنها وارد خاک یا آبهای زیرزمینی میشوند و به محیط اطراف آسیب میرسانند.

لاسه میانی که ادرار را جذب خود میکند و در آنجا نگهداری میشود. اما شاید بپرسید که این لایه درونی چه ساختاری دارد؟ از سایز پوشک گرفته تا مواد به کار رفته در آن در قیمت نهایی تاثیر دارد. برای پوستهای کاملا خشک به کار می روند . حتی اگر کودک خراب کاری نکرده باشد، ضروری است که رطوبت حاصل از تعریق بدن کودک را انتقال داده و پوست کاملاً خشک باشد. همچنین برای تنفس هر چه بیشتر پوست نوزاد، در لایه بیرونی پوشک سوراخهای ریزی تعبیه شده است که جریان هوا را به خوبی روی پوست نوزاد منتقل میکند. دقت کنید که پوشک انتخابی دارای چسب نرم و لطیفی باشد که ضمن آن به خوبی پوشک را در جای خود حفظ کند. برای همین استاندارد خیلی دقیقی تعریف نشده که مشخص کند پوشک مورد نظر برای نوزاد شما مناسب خواهد بود یا نه؟ در 5 سایز نوزادی، کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ هم در بازار وجود دارد که نیاز هر کودک با هر جثه و سنی را برطرف میکند.

چرا که پوشک بزرگ حاشیه بین پاها را ایجاد کرده و موجب نشت آن میباشد. در این مطلب تمام تلاش خود را میکنیم تا معیار و نکات مهمی که مادر باید در زمان خرید پوشک نوزاد به آن توجه كند را بیان کنیم. برای نوزاد تازه متولد شده همان سایز یک که کوچکترین سایز پوشک است مناسب است اما توجه کنید برای خرید پوشک نوزادی که تازه متولد شده بهتر است فقط یک بسته پوشک بخرید چون هنوز اطلاعات کافی از جثهی نوزاد خود ندارید و همینطور نمیدانید جنس پوشک با پوست نوزاد سازگار است یا نه؟ و در نهایت لایه داخلی که دارای جنس نرم و لطیفی است. این لایه با تماس مستقیم در پوست کودک قرار دارد و وظیفه آن این است که به بهترین شکل ممکن رطوبت و ادرار را به لایه میانی انتقال دهد. لایه درونی باید به صورت یکنواخت رطوبت را به لایه میانی انتقال دهد و تا جای ممکن پوست کودک را خشک نگه دارد. چدار سطحی پوشک را مسدود کنند و مانع جذب ادرار در لایه میانی جاذب پوشک گردد . همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید درون این لایه یک پودر پلیمری SAP قرار دارد که قادر است آبی به اندازه 300 برابر وزن خود را جذب و در خود نگه دارد.