پوشک نوزاد، راهنمای خرید بهترینها

برند های پوشک ها معمولا به دو دسته ایرانی و خارجی تقسیم بندی می شوند که برخی از پوشک های با کیفیت ایرانی می تواند جایگزین پوشک های خارجی شود. قدرت جذب پوشکهای این برند بسیار بالا است و به همین دلیل پوست کودک را همواره خشک نگه میدارد. زمانی که قیمت پوشک پریما را با دو برند دیگر مقایسه کنیم، متوجه میشویم که قیمت این برند کمی بالا است. اگر پسرتان ختنه شده است، کمی وازلین بر روی سر آلت او بگذارید و رویش را یک لایه نازک باند بگذارید. ناحیه ختنه شده بهندرت دچار عفونت میشود اما اگر قرمزی آن بیش از چند هفته ادامه داشت یا اینکه آلت وی متورم شد و زخمش زردرنگ شد و ترشح داشت، با پزشک تماس بگیرید. اگر ختنه نشده است، سعی نکنید که پوست روی آلت را بکشید. در عوض کردن کودک و برای پاک کردن مدفوع، تمام شیارها و چینخوردگیهای مقعد او را تمیز کرده و دستمال را به سمت پایین بکشید. ابتدا پاهایش را با یک دست بالا نگه دارید و مدفوع را با یک دستمال مرطوب پاک کنید (بسیاری از مادران، بدون هیچ مشکلی از دستمالهای مرطوب برای این کار استفاده میکنند. ۶. با دستمال مرطوب یا حولهٔ گرم و خیس، ناحیه زیر پوشک را خوب تمیز کنید.

۵. پیشبند/ دستمال آروغگیر را روی شکم بچه پهن کنید تا اگر اتفاقی ادرار کرد، خودش یا شما را کثیف نکند (بهویژه برای نوزادان پسر). بهترین مارک پوشک بچه در بازار کدام است؟ خوشبختانه امروزه با وجود فروشگاههای اینترنتی معتبر، دیگر نیازی نیست برای خرید پوشک از خانه خارج شوید. برای پوشاندن این پوشک از دو چسبی که در کناره های آن قرار دارد استفاده می کنید و نیازی نیست که روی پوشک از چیز دیگری برای نگهداری آن استفاده شود. البته اگر پوشک مای بیبی با پوست کودک شما سازگاری داشته باشد، نیازی به وجود این لایه نخواهید داشت. برای حل آن بایستی به دنبال پوشکی باشید که یک لایه خشک کننده داشته باشد. راحتی پوشک بایستی نرم و راحت باشد. قابل حمل بودن هنگامی که با کودک بیرون میروید، بایستی دو تا سه پوشک به همراه داشته باشید. بسیاری از نوزادان، به طور طبیعی، وقتی نیاز به تعویض پوشک دارند، از خواب بیدار میشوند. زمان تعویض پوشک نوزاد اهمیت زیادی دارد. با توجه به این موضوع که این پوشک در تماس مستقیم با پوست و اندام تناسلی نوزادان قرار دارد، انتخاب بهترین محصول نقش مهمی در حفظ سلامتی و جلوگیری از سوزش پوست کودکان و نوزادان دارد.

پوشک وسیلهای است که پوست کودک را از انواع آسیبهایی چون اگزما، سوزش و خارش که امکان دارد براثر ادرار یا مدفوع ایجاد شود، حفظ میکند. اکثر اوقات افرادی که نوزادی را دارند با این مشکل مواجه شده اند که پای نوزادشان بر اثر ادرار و ماندن در پوشک می سوزد و آسیبهای جدی را برای آنها ایجاد می کند . این موضوع خیال آنها را از بابت سلامت پوست کودک یا ایجاد حساسیت یا سوختگی در اثر استفاده طولانیمدت از پوشک راحت میکند. حتماً پارچهای بر روی آن بیاندازید وگرنه بر روی سر و صورتتان ادرار میکند. مثلا میتوانید در خانه از پوشک پارچهای و در بیرون از خانه از پوشک یکبار مصرف استفاده کنید. چسب را بهاندازهای محکم کنید که مانع از بیرون زدن ادرار یا مدفوع باشد و موجب ناراحتی کودک نباشد. در هر بار عوض کردن پوشک، از یک سواب پنبهای استفاده کرده، سرش را وارد آب یا الکل کرده کنید (قبل از استفاده از الکل با پزشک کودکتان مشورت کنید) و بند ناف او را تمیز کنید.

2. پوشک نوزاد را باز کنید، اگر مدفوع کرده است با گلوله پنبهای یا پارچه مرطوب، قسمت بالای شکم او را تمیز نمایید و پوشک او را دور بیندازید. خوشبختانه برند مای بیبی در سالهای حضور خود در بازار پیشرفت خود را حفظ کرده و پوشکهایی باکیفیت را روانه بازار کرده است. البته هنوز هم مای بیبی یکی از گرانترین پوشکهای بازار ایران است. تجربه خریداران نشان داده است که این برند یکی از بهترین برندهای خارجی حاضر در بازار ایران است. اجازه دهید شـما را در جریان یکی از بهترین رازهای سری نگه داشته شدۀ پوشک پارچه اي بگذارم. علاوه بر این لایههای متعدد این پوشک مانع پس دادن رطوبت شده و کودک شما را همواره تمیز نگه میدارد. همچنین در محل تعویض پوشک نباید رطوبت از قبل وجود داشته باشد یا مکانی با احتمال رشد باکتری ها باشد، بنابر این زیرانداز پارچه ای ضد آب و یکبار مصرف پرسان کمک شایانی به اطمینان شما از پاکیزگی محیط خواهد کرد.