پوشک بچه – لیست قیمت و خرید انواع پوشک بچه – بانک دارو

وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از به وجود آمدن راش یا کهیر ناشی از پوشک هم باید حتما از روغن یا پودر بچه استفاده کنید، درباره سوختگی پوشک یا کهیر اظهار کرد: سوختگی پوشک اغلب یک تورم قرمز رنگ و دردناک است که ظرف چند روز و پس از شستن با آب گرم و چرب کردن پوست و مدتی استفاده نکردن از پوشک از بین میرود، اما برای جلوگیری از به وجود آمدن آن، باید پوشک بچه را مرتب تعویض کنید و نگذارید پوشک آلوده زیاد دور بدن نوزاد باقی بماند. صحبت کردهایم. به شما پیشنهاد میکنیم، حتما این مقاله را مطالعه کنید. ما تلاش میکنیم تا محصولات باکیفیت از بهترین برندها را با قیمت مناسب در دسترس شما قرار دهیم. این متخصص کودکان افزود: پس از عوض کردن پوشک با یک صابون لطیف و آب ولرم نوزاد را بشویید و یا یک حوله نرم پاک کنید و کرم بچه بزنید. قسمت جلوی پوشک را تا بزنید تا بر روی بند ناف قرار نگیرد و هوا به بند ناف برسد. بر روی آلت تناسلی و مقعد کودک روغن بزنید تا دچار حساسیت به پوشک نشود.

اگر بهطور معجزهآسایی کودکتان نیمه شب بیدار نشد، میتوانید بگذارید با همان پوشک خیس بخابد. شما میتوانید برای تعویض پوشک نوزاد خود از یک ملافه یا حوله تمیز استفاده کرده و آن را زیر کودکتان پهن کنید. زیر بیضههای او را تمیز کنید و به آرامی آنها را بالا بگیرید. ناحیه ختنه شده بهندرت دچار عفونت میشود اما اگر قرمزی آن بیش از چند هفته ادامه داشت یا اینکه آلت وی متورم شد و زخمش زردرنگ شد و ترشح داشت، با پزشک تماس بگیرید. هنگامی که به این موضوع فکر می کنید که پوشک را تا چه اندازه محکم ببندید، نباید راحتی نوزاد را نادیده بگیرید. اما وقتی آنها در شب شیر میخورند و خوابشان میگیرد و میخوابند، باید چه شود؟ هنگامی که کودکتان نصفه شب از خواب بیدار میشود، باید اول از همه چه کاری انجام دهید؟ همچنین اگر نوزاد شما ناراحت به نظر میرسد و گریه میکند، اولین کاری که باید انجام دهید، تعویض پوشک است. شاید در ظاهر اینگونه به نظر برسد که تعویض پوشک کاری نچندان پیچیده و راحت است اما باید توجه داشت که چون با سلامت عمومی کودک در ارتباط است و باید تا حد امکان آلودگیهای میکروبی از دستگاه تناسلی و رودهای کودک زدوده شود، توجه به برخی نکات و رعایت یک سری معیارها کاملا ضروری به نظر میرسد.

اما اگر کودک شما هنگام شیر خوردن با آرامش در حال چرت زدن است و متوجه میشوید که در پوشکش خرابکاری کرده است، احتمالا از خودتان میپرسید که آیا بیدار کردن نوزاد برای تعویض پوشک ضروری است یا خیر؟ عکسالعمل در برابر وضعیت خرابکاری کودک در داخل پوشکش و تعویض آن، هرگز یک امر اختیاری نیست. مطمئناً بارها با این مسئله مواجه خواهید شد که صرفاً با توجه به سن کودکتان سایز پوشک بچه را انتخاب میکنید و بعد هنگام استفاده متوجه میشوید که سایز پوشک اصلاً متناسب با جثهٔ کودکتان نیست. وقتی کودکتان دچار حساسیت شد، از روغنی که پزشک متخصص اطفال برایش تجویز کرده استفاده کنید و آن را بر روی نواحی قرمز شده به آرامی بمالید. نواحی قرمز در اطراف کمر یا ران ها و علائم پوسته پوسته شدن ، که ممکن است نشانگر پوشک خیلی تنگ باشد. سر آلت تناسلی قرمز بهنظر میرسد و ممکن است زخم زردرنگی اطراف آن دیده شود یا ممکن است سر آلت او ترشح زردرنگی ببینید. در هر بار عوض کردن پوشک، از یک سواب پنبهای استفاده کرده، سرش را وارد آب یا الکل کرده کنید (قبل از استفاده از الکل با پزشک کودکتان مشورت کنید) و بند ناف او را تمیز کنید.

اما اگر بنا به خواسته کودکتان پیش بروید، مجبور میشوید که وقتی غرق خواب است او را از خواب بیدار کرده و پوشکش را عوض کنید. استثنا: اگر کودکتان به پوشک حساسیت پوستی دارد، باید هر زمان از شبانه روز که خود را خیس میکند حتماً عوضش کنید. مشکل هرچه باشد، مطمئنا تعداد زیادی از والدین باید حتماً قبل از پیدا کردن انچه برایشان مناسب و کارساز اسـت، پوشک یکبار مصرف را امتحان کرده باشند. حتماً پارچهای بر روی آن بیاندازید وگرنه بر روی سر و صورتتان ادرار میکند. همینطور که دارید به او شیر میدهید، پوشکش را هم عوض کنید (بسیاری از نوزادان پس از خوردن شیر، شکمشان کار میکند). برای مدت چند روز هر بار که پوشکش را عوض میکنید روی زخم و اطراف آن را وازلین بمالید. اساساً هر پدر و مادری که به تازگی صاحب فرزند شده است، در هر لحظه در طی چند هفته اول زندگی نوزاد تازهمتولدشدهاش از خود میپرسد، “اگر من ساعت 3 صبح پوشک کودک خود را عوض نکنم، آدم بدی هستم؟ در بین مارکهای ایرانی تنها چند تا کتان هستند، اما پوشکهای خارجی همگی کتانی هستند. نیمۀ جلویی پوشک تمیز را تا شکم کودک بالا بیاورید.