وزن گیری نوزاد در ماه های مختلف و انتخاب پوشک براساس سایز و اندازه

یا اینکه دچار مشکل در خوردن غذاهای جامد است و یا وقتی که آنها بیشتر متحرک شوند و سطح فعالیت آنها افزایش می یابد. با قابلیت باز و بسته شدن آسان پوشک به ویژه برای افراد بی تجربه، بدون ایجاد حساسیت و طراحی سیستم گردش هوای موثر در پوشک تا کودک دچار عرق سوختگی نشود و پوست به اگزما ها و التهابات معمول دچار نشود. یکی از مهمترین دلایل پس دادن پوشک نوزاد، ممکن است کوچک شدن اندازه پوشک باشد. برخی از پوشک ها دارای شخصیت های کارتونی و یا رنگ های مختلف هستند که با توجه به اینکه فرزند شما دختر و یا پسر است، می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. پوشک باید کاملا انعطاف پذیر باشد تا نوزاد در شرایط بدنی مختلف احساس راحتی داشته و بتواند آزادانه پاهایش را تکان دهد. پوشک بچه بارلی که از بهترین برند پوشک بچه در بازار است، زیر مجموعه ای از گروه گلرنگ می باشد و از ویژگی های آن میتوان به این موارد اشاره کرد که دارای پودر جاذب با قدرت جذب بالا بوده و نرم و انعطاف پذیر است و دارای منافذ در لایه بیرونی برای عبور هوا می باشد. نگران نباشید اگر کودک شما در بالا یا انتهای پایین نمودار وزن قرار دارد این به این معنی نیست که آنها پیش از بیش از حد کم وزن یا چاق هستند این اندازه گیری در واقع سلامت آنها را به شما بازگومی کند یک میزان ثابت افزایش وزن در طول یک خط مشخص در نمودار رشد است.

این قضیه می تواند به سلامت و تغذیه مادر در دوران بارداری و همچنین ترکیب ژنتیکی که از هر دو والدین به ارث می برد بستگی دارد. این محصول بهداشتی نیز از این قضیه مستثنا نیست و مادران در زمان خرید هر پوشکی باید توجه کنند که محصول انتخابی ویژگیهای مهم یك پوشك خوب را دارد یا فاقد آن است. از طرفی می تواند کار شما را سخت تر کندزیرا مدل پوشک می تواند دو اثر متفاوت نسبت به دو بچه داشته باشد، به این دلیل که نوع پوست هر کودک با دیگری فرق دارد و این امری تعجب آور نیست. پوشک کم رطوبت ممکن است نشان دهنده کمبود آب بدن نوزاد باشد و پوشک های که به مقدار کمی آغشته به مدفوع هستند ممکن است در اثر یبوست ، کمبود شیر یا سایر مشکلات گوارشی ایجاد شود. اگر تعداد پوشک های خیس نوزاد زیاد باشد چه باید کرد؟ شاید تعداد زیاد پوشک های خیس، شما را بترساند، اما برای نوزادان تازه متولد شده بسیار عادی است که هر ۱ تا ۳ ساعت پوشک کثیف کنند. نوزادان تازه متولد شده در مقایسه با نوزادان بزرگتر پوشک بیشتری کثیف می کنند. وزن نوزاد تازه متولد شده تا حد زیادی متفاوت است.

نکته مهم در این میان مراقبت از پوست لطیف نوزاد است. اساسا عامل مشخص برای وزن هنگام تولد که تاثیرگذار و مهم است، مدت زمان بارداری قبل از تولد و سن بارداری می باشد. بنابراین، اگرسن نوزاد شما کمتر از یک ماهگی است، می توانید این انتظار را داشته باشید که ۶ تا ۱۰ پوشک در روز کثیف کند. فقط به خاطر داشته باشید همیشه لزوما این سایزبندیها درست نیستند. عفونتی که کودک ممکن است به خاطر ادرار و مدفوع بگیرد بسیار برای کودکتان دردناک است و درمان آن نیز بسیار سخت می باشد. این به این خاطر است که روده هایش فعال است(شکمش کار می کند) و مدفوع می کند. وزن کودک در طی ماه های اول شاخص مهمی از رشد و رفاه او است. پایان این ماه بزرگترین پاداش برای مادران است بعد از این همه سختی و تلاشی که متحمل شدند. اگر نوزاد شما، فقط شیر مادر می خورد، ممکن است در مقایسه با کودکی که شیر خشک مصرف می کند پوشک بیشتری کثیف کند. شما ممکن است پوشک نوزاد خود را قبل شیر خوردن چک و عوض کنید، اما نوزادان دوست دارند تا بعد از شیر خوردن بخوابند.

به این ترتیب پس از مدتی میتوانید مناسبترین و بهترین پوشک برای نوزاد خود را انتخاب کنید. موقع بستن پوشک نوزاد پسرتان، سر آلت تناسلیاش را به سمت پایین قرار دهید تا ادرارش از پوشک بیرون نریزد. پس از تعویض پوشک، انگشتان خود را در اطراف این لبه ها بکشید تا مطمئن شوید که بیرون کشیده شده اند. حواستان باشد کریستال های جاذب پوشک از لایه های آن بیرون نیایند. پوشکهای دارای لایه جاذب رطوبت در داخل و سطح پوشک، بهترین گزینهاند. زیرا مواد جاذب کافی برای این حجم از مدفوع وجود ندارد. برای همین به انتخاب و خرید پوشک خیلی اهمیت میدن و همیشه چندتا پوشک اضافه همراهشون دارن تا خیال شون از بابت تمیزی بچه هاشون راحت باشه. برندهای بسیاری این نوع پوشک کودک را عرضه میکنند و گزینههای متعددی برای انتخاب پیش روی شماست. همچنین میتوانید برای انتخاب پوشک متناسب با سایز و وزن فرزندتان به سایت ناجی طب یا وبلاگ دانستنی های ناجی طب مراجعه کنید. هر محصولی برای آن که مشتری را جذب خود کند باید دارای ویژگیهای به خصوصی باشد. با گذشت زمان شش ماهه آنها احتمالا دو برابر وزن خود را در هنگام تولد خواهند داشت و رشد کودک شما به تدریج کاهش می یابد.