وزن گیری نوزاد در ماه های مختلف و انتخاب پوشک براساس سایز و اندازه

2- هزینه پوشک بچه : شما باید هزینه در حدود 140 هزار تومان در هر ماه برای پوشک بچه بپردازید که این برآورد تقریبی است، برخی از پوشک ها ارزان و برخی گران است، برای انتخاب پوشک با کیفیت بالاتر باید پول بیشتری بپردازید، بنابراین باید در مورد بودجه خود فکر کنید و فراموش نکنید که نوزادان به سرعت رشد می کنند پس دیگر پوشک سایز کوچک برای نوزادان جوابگو نیست. طی چند ماه اول پس از تولد نوزاد ممکن است شما احساس کنید که هیچ کاری جز عوض کردن پوشک انجام نمی دهید. اگر کودک تان روزهای اول همکاری خوبی با شما کرد و بعد از چند روز دوباره ادرارش را روی فرش خانه تان ریخت، تعجب نکنید. محصولات مرغوبی از برندهای با کیفیت و سطح اول خارجی نظیر جان به به، مولفیکس، پمپرز و اسلیپی از جمله مواردی هستند که میتوانید با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب از پارلاک مارکت خریداری نمایید.

برای آگاهی از قیمت انواع برند های خارجی پوشک به وبسایت پارلاک مارکت مراجعه کنید. حساسیت نشان دادن به پوشک به معنای لزوم استفاده از پوشک های خارجی معروفی که چند برابر پوشک های داخلی قیمت دارند نیست. حتی می توانید در صورت لزوم یک تکه یو شکل از پوشک را ببرید. قبل از این کار پوشک، کیسه برای انداختن پوشک کثیف، دستمال مربوط و کرم ضدالتهاب و سوختگی پوست را کنار دست تان بگذارید تا برای تکمیل روند تعویض پوشک مجبور به رها کردن نوزاد نشوید. حتی اگر کودک تان خواب است، قبل از خاموش کردن چراغ ها پوشکش را عوض کنید تا بتوانید دو، سه ساعتی با خیال راحت بخوابید و برای چک کردن وضعیت کودک و عوض کردن دوباره اش بیدار شوید. برای این کار انگشتان خود را دور کمر و رانها بچرخانید تا ببینید پوشک گشاد نباشد و فضای خالی نمانده باشد.استفاده از پوشک گشاد و کمی بزرگتر ممکن است باعث شود ادرار کودک قبل از جذب شدن، از پوشک بیرون بزند. وقتی که پوشک یک نوزاد پسر را تعویض میکنید، مراقب باشید چون تماس پوست لخت او با هوای سرد ممکن است موجب ادرار کردن نوزاد شود. این مشکل معمولا از قسمت پشت پوشک ایجاد میشود چون معمولا پوشک خوب به کمر کودک نمیچسبد.

سایز پوشک بر اساس وزن مشخص میشود چون هیچ کودکی شبیه دیگری نیست. مواردی پیش آمده که مادر، کودک را روی میز تعویض پوشک رها کرده و با عجله از اتاق خارج شده و سراغ کار دیگری رفته است. قیمت مناسب این برند دلیل دیگری است که آن را محبوب کرده است. پوشک ساده یا پوشک معمولی بچه یکی از انواع پوشک هاست که به دلیل راحتی در استفاده، در میان مادران محبوبیت پیدا کرده است. نیازی نیست که بعد از هر بار ادرار نوزاد او را با آب و صابون بشویید و می توانید این کار را دو، سه دفعه در میان انجام دهید و باقی دفعات از دستمال مرطوب کمک بگیرید. در فاصله تعویض هم می توانید پارچه ای روی آلت تناسلی اش بیندازید تا در صورت ناگهانی ادرار کردن، زحمت شما برای نظافت خانه را بیشتر نکند. پوشَک وسیلهای است از پنبه یا الیاف قابل جذب ساخته شده است، که به کودکان و نوزادان که قادر به کنترل ادرار و مدفوع خود نیستند می بندند و مانع از ادرار سوختگی آنان می شود. انگشتتان را اطراف کش بچرخانید تا مطمئن شوید در جای مناسب خود قرار گرفته است.

1. ابتدا دستهای خود را بشویید و کودک را روی تخت یا روی میز مخصوص تعویض پوشک کودک بخوابانید و پوشک او را خارج کنید. با کمک این میزها در حالت ایستاده و مسلط به وضعیت کودک میتوانید تعویض را انجام دهید. شاید خواندن لالایی ای که دوست دارد و چند آواز آرامش بخش هم در این شرایط بتواند به آرامش کودک تان کمک بیشتری کند. 1- بررسی قدرت جذب پوشک بچه : پوشک بچه باید رطوبت را بر روی پوست نوزاد نگه دارد و نوزاد را از جوش و تاول، سایش و سوزش حفظ کند، بله غیر ممکن است که پوشک بچه بتواند از نشت و فوران جلوگیری کند اما یک پوشک بچه استاندارد می تواند به طور منظم این مشکل را حل کند. طول پوشک باید آنقدر کافی باشد تا حین حرکت و جا به جایی کودک نشت محتویات رخ ندهد. محتویات داخلی آن جمع نشود و پنبههایش از هم باز نشود. اگر او بعد از طی کردن این مراحل باز هم مقاومت کرد، می توانید آرام آرام به او القا کنید که بزرگترها به جای استفاده از پوشک سراغ توالت می روند اما هرگز برای راضی کردنش از تحقیر و سرزنش کمک نگیرید.