همه چیز درباره علت پس دادن پوشک نوزاد

در حال حاضر برندهای متعددی در حال تولید و عرضه پوشک بچه هستند و رقابت بین آنها باعث پیشرفت چشمگیر و تولید محصولات مناسبتر با قیمتهای بهتر شده است. والدینی که می خواهند پوشک مناسب برای نوزادشان انتخاب کنند، معمولا با گزینه های متعددی برای انتخاب مواجه می شوند. اگر چه خرید پوشک در جشنواره های فروش و فصل تخفیف فروشگاه ها، تصمیم عاقلانه ای است، اما فراموش نکنید کودک شما در حال رشد است. کودک در این ماه احتمالا سراسر آشپز خانه شما در حال خزیدن است و سعی می کند با استفاده از میز و صندلی روی پا خود بایستد. با کشیدن انگشتان دست خود در اطراف لبه ها اطمینان حاصل کنید که پوشک به طور مناسب در اطراف کمر و ران ها قرار گرفته است. لبه های پوشک به طور مناسب در اطراف پاها و باسن کودک چفت شده باشد. شاید تعداد زیاد پوشک های خیس، شما را بترساند، اما برای نوزادان تازه متولد شده بسیار عادی است که هر ۱ تا ۳ ساعت پوشک کثیف کنند. در دوران بارداری هم ویژگی های فیزیکی را از هر دو والد به ارث می برد بعضی از عوامل مشترک فاکتور های موثر در وزن نوزاد تازه متولد شده هستند.

یک مکان مسطح و ایمن، جای خوبی برای تعویض پوشک نوزاد است. خیس بودن پوشک کودک یا تعویض نکردن آن به طور منظم، حساسیتهای پوستی و عرقسوزشدن پاها را به دنبال خواهد داشت. پس فقط آرام باشید و این مراحل را دنبال کنید و با خواندن ادامه این مطلب کاربردی در بخش بارداری و نوزاد نمناک به بهترین نحو می توانید پوشک نوزادتان را عوض کنید. سایت تاپتنا هموتاره سعی بر این داشته تا شما را با بهترین برند پوشک بچه در بازار آنا کند و آن ها را به شما معرفی کند. کودک باید وزن خود را به سه برابر وزن تولد خود تا سن یک سالگی برساند. نرخ رشد زایمان پیش از تولد به طور کلی در رابطه با وزن مورد انتظار برای هر سن حاملگی بر وزن هنگام تولد اندازه گیری می شود. در صورتی که فرزند شما هنوز در مرحله نوزادی است، باید بیش از حد مراقب اطراف بند ناف او تا زمانی که به طور کامل بهبود یابد ، باشید. وزن نوزاد تازه متولد شده تا حد زیادی متفاوت است. برای تعویض پوشک نوزاد نیاز به مکان مخصوص با تجهیزات ویژه نیست.

در این مقاله با توجه به عواملی مانند :زمان تعویض پوشک ، نحوه تعویض پوشک، نحوه انتخاب پوشک و اندازه پوشک به این سوال پاسخ می دهیم . گفتیم که قرار نیست برای هر بار ادرار او را عوض کنید اما بچهها بعد از هر مدفوع باید فورا تعویض شوند اما گذشته از جنس پوشک و مدت تعویض آن؛ اسهال کودک، داشتن یک بیماری عفونی یا مصرف آنتیبیوتیک توسط مادر یا کودک میتواند زمینه سوختگی را فراهم کند. به گفته میشل لاورو نویسنده کتاب کودکان که توصیه می کند بیش از حد نگران نباشید اگر کودک شما بعد از زایمان وزن کم می کند، چرا که بیشتر بچه ها این وضعیت را دارند. گاهی اوقات ممکن است کودک شما با نرخ بالاتر از حد نرمال افزایش یا کاهش یابد که ناشی از رشد ناگهانی یا بروز بیماری است. اگر کودک شما برای اندازه پوشکی که در حال حاضر می پوشد، به بالاترین حد وزن خود رسیده است، احتمالاً زمان آن رسیده است که سایز پوشک را عوض کنید.

همه نوزادان پس از زایمان وزن خود را از دست می دهند هنگامی که تغذیه با شیر مادر را آغاز می کنند و کودک به سرعت چاق می شود چرا که به طور مرتب در حال تغذیه با شیر مادر هستند نوزادان معمولا در عرض ۱۱ الی ۱۴ روز پس از تولد حدود یک کیلوگرم از وزن اولیه خود افزایش دارند. کیفیت بسیار مناسبی داشته و تقریباً همه از آن راضی هستند. با این حال هیچ گاه ارزانی را به کیفیت ترجیح ندهید. برای این که مجبور نباشید هر بار تا گردن کودک را بشویید، یک پوشک با پشتی بلند انتخاب کنید. بنابراین در انتخاب پوشک بچه به برند آن توجه داشته باشید و تلاش کنید آن را از برند معتبری تهیه کنید. بچه ها در تمام اشکال و اندازه ها، درست مثل والدینشان هستند. این محصول بهداشتی نیز از این قضیه مستثنا نیست و مادران در زمان خرید هر پوشکی باید توجه کنند که محصول انتخابی ویژگیهای مهم یك پوشك خوب را دارد یا فاقد آن است. تغذیه با شیر مادر در این ماه همچنان ادامه دارد به علاوه اگر مواد غذایی را شروع کرده ایم ادامه دهیم بهتر است حدود سه روز در میان غذای جدید به کودک بدهید که اگر احتمال آلرژی و حساسیت بود ماده غذایی آلرژی زا قابل شناسایی باشد دقت کنید که اسهال و بثورات میتوانند عامل حساسیت غذایی باشند.