نکاتی در مورد پوشک نوزاد

تمام این مواد ضد حساسیت هستند و معمولا به صورت مستقیم با پوست کودک و نوزاد تماس پیدا نمیکنند؛ مگر آن که در تعویض مرتب پوشک بیتوجه باشید. به واسطه طراحی نوینی که در انواع پوشک بچه و نوزاد به کار گرفته شده تعویض پوشک راحتتر از همیشه صورت میگیرد. برندهای مولفیکس، مای بیبی، پریما، کانفی،ببم، مرسی و تافته از بهترین تولید کننده های پوشک بچه هستند. امروزه برندهای زیادی در ایران و سراسر جهان هستند که در حوزه تولید پوشک بچه فعالیت دارند. ویژگی اصلی یک پوشک یکبارمصرف خوب، داشتن لایههایی است که مدفوع و ادرار به لایههای زیری آن ببرد تا از پوست کودک دور شود و با بدن کودک تماس زیادی پیدا نکند تا قابلیت خشک نگه داشتن بهتر را داشته باشد. پوشکهای کامل بچه ساختار متفاوتی با پوشکهای معمولی ساده دارند که هر یک با هدف خاصی طراحی میشوند. پوشک بچه بارلی که از بهترین برند پوشک بچه در بازار است، زیر مجموعه ای از گروه گلرنگ می باشد و از ویژگی های آن میتوان به این موارد اشاره کرد که دارای پودر جاذب با قدرت جذب بالا بوده و نرم و انعطاف پذیر است و دارای منافذ در لایه بیرونی برای عبور هوا می باشد.

در این بخش همراه ما باشید تا با انواع پوشک بچه ارزان و برندهای مختلف پوشک نوزاد به علاوه قیمت پوشک بچه آشنا شویم. حال که به این موارد آگاهی کامل پیدا کردید و متوجه شدید که پوشک سایزهای مختلف کودک برای چه وزنی در کودکان استفاده میشود، به این نکته نیز توجه داشته باشید که بهترین پوشک بچه برای کودک شما، پوشکی است که علاوه بر کیفیت و مرغوبیت کالا، بهداشتی باشد، نشانهٔ استاندارد داشته باشد، با پوست بدن کودکتان سازگاری داشته و التهاب پوستی و آلرژی نیز ایجاد نکند. از طرفی اکثر پوشکها با هر نوع کیفیتی باید فضاهای متخلخل برای تنفس پوست نوزاد داشته باشند. از طرفی برندهای خارجی، پوشک های گران قیمت تری دارند؛ بنابراین اگر به دنبال گزینه های مقرون به صرفه هستید، می توانید مدل های ایرانی را جایگزین کنید. به عنوان مثال، مواد شیمیایی ساطع شده از کلر، که به عنوان دیوکسینها نیز شناخته میشوند، برای سلامت کودکان مضر هستند و رایحه یا رنگی که در تهیه پوشک مورد استفاده قرار میگیرد، موجب بروز آلرژی پوستی در کودک میشود؛ بنابراین بایستی از خرید پوشکهای ساخته شده از این مواد خودداری کنید.

مدلهای سادهتر هم در بازار موجود هستند که چسب دارند و میتوانید به راحتی از آنها هم به عنوان پوشک نوزاد استفاده کنید. به جز مدلهای یکبار مصرف، پوشکهای چند بار مصرف پارچهای هم با لایه داخلی ضد آب وجود دارند. برخی از مدلها بدنه بلندتری دارند که باعث میشود هم کودک در آنها حس خوبی داشته باشد و هم والدین بدون تماس محتویات با خارج آن را تعویض کنند. به همین دلیلی یکی از سوالات عمده مادران این است که پوشک بچه چه ویژگی هایی باید داشته باشد که در ادامه تلاش می کنیم به این موضوع بپردازیم. هیچ چیز نمیتواند به اندازه خرید پوشک بچه مناسب راحتی و آسایش کودک و البته مادر راه فراهم کند. یکی از مهمترین دلایل پس دادن پوشک نوزاد، ممکن است کوچک شدن اندازه پوشک باشد. پس اگر حتی سه، چهار بار متوالی در پوشکش چنین نشانهای را مشاهده کردید، فورا با پزشکش تماس بگیرید.

در طی ماه های اول پس از زایمان، ممکن است احساس کنید که هیچ کاری جز تعویض پوشک انجام نمی دهید. زمانی که از پوشک بچه قدیمی استفاده می کنید، ممکن است بافت و ساختار آن سفت شده و کودک را اذیت کند. برای خرید پوشک بچه باید به چند نکته توجه کرد. اول کـه بدنیا می آیند حتی قادر نیستند سرشان را بالا نگه دارند، و ظرف چند ماه، شروع میکنند بـه کشیدن و کندن برچسبهاي روی پوشکشان. بسیاری از افراد این سوال را دارند که یک نوزاد تازه متولد شده از چند پوشک استفاده می کند؟ یک نوزاد تازه متولد شده کمتر از یک ماهه احتمالا بین 10 تا 12 پوشک استفاده می کند. مطالعات متعدد نشان می دهد که ارتباط بین وزن نرمال و خوب کودک در هنگام تولد به شرایط زندگی، دیابت،چاقی، سیگار کشیدن و نکشیدن مادر بر می گردد همه از عوامل موثر در رشد کودک بعد از تولد هم هستند. اگر بیش از دو اینچ بین پوشک و ناحیه زیر شکم وجود داشته باشد، پوشک احتمالا خیلی کوچک است. اجازه دهید شـما را در جریان یکی از بهترین رازهای سری نگه داشته شدۀ پوشک پارچه اي بگذارم.