عوض کردن پوشک نوزاد به همراه آموزش تصویری

در این سن، اکثر والدین ترجیح میدهند که کودک را بر روی زمین عوض کنند. برای جلوگیری از نشت ادرار کودک این مسئله بسیار حائز اهمیت است. هیچ والدی نمیخواهد که ناخواسته، کوچولوی خود را در زمانی بیش از حد طولانی، در پوشکی مملو از مدفوع رها کند. هنگامی که کودکتان نصفه شب از خواب بیدار میشود، باید اول از همه چه کاری انجام دهید؟ از معتبرترین برندهایی که برای نوزادان در بازار به وفور وجود دارد، برند پریما است. یکی از اولین چیزهایی که در نحوهٔ انتخاب سایز پوشک بچه نسبت به سن نوزاد اولویت دارد، جثه و وزن نوزاد شماست. استثنا: اگر کودکتان به پوشک حساسیت پوستی دارد، باید هر زمان از شبانه روز که خود را خیس میکند حتماً عوضش کنید. مصرف بیش از حد این کرمها، نوعی احساس خیسی و رطوبت همیشگی ایجاد میکند طوری که تحمل آن برای کودک تقریباً امکانپذیر نیست. همانطور که گفته شد، همیشه میگویند، بعد از هر بار شیرخوردن، پوشک نوزاد را تعویض کنید. برای مدت چند روز هر بار که پوشکش را عوض میکنید روی زخم و اطراف آن را وازلین بمالید.

وقتی کودکتان دچار حساسیت شد، از روغنی که پزشک متخصص اطفال برایش تجویز کرده استفاده کنید و آن را بر روی نواحی قرمز شده به آرامی بمالید. اما اگر کودک شما هنگام شیر خوردن با آرامش در حال چرت زدن است و متوجه میشوید که در پوشکش خرابکاری کرده است، احتمالا از خودتان میپرسید که آیا بیدار کردن نوزاد برای تعویض پوشک ضروری است یا خیر؟ در این مطلب در رابطه با تعویض پوشک نوزاد در شب صحبت خواهیم کرد. مولفیکس بهترین پوشک ایرانی برای نوزاد تازه متولد شده هم محسوب میشود.این پوشک در سایز کوچک خود محفظه ای مخصوص ناف بچه طراحی شده است که از فشار به این عضو حساس کودک جلوگیری میکند.این قابلیت در هیچ یک مارکهای پوشک ایرانی بچه وجود ندارد. در میان برندهای مختلف یکی از بهترین انتخاب ها برای نوزادان است. در میان پوشکهای استخری، پوشک ضد آب هاگیز حرف اول را میزند. اما از نظر متخصصان و تجربه مادران، تفاوت خاصی میان پوشک های جنسیتی و پوشک های عمومی نیست و نیازی به خرید پوشک جداگانه و هزینه اضافی ندارید.

اما وقتی صبح از خواب بیدار شد قبل از همه چیز ابتدا پوشکش را عوض کنید. اما اگر بنا به خواسته کودکتان پیش بروید، مجبور میشوید که وقتی غرق خواب است او را از خواب بیدار کرده و پوشکش را عوض کنید. اما وقتی آنها در شب شیر میخورند و خوابشان میگیرد و میخوابند، باید چه شود؟ نوزادان تازه متولد شده ای که از شیر مادر تغذیه می کنند، بعد از هر بار شیر خوردن، یعنی حدود شش تا ۱۰ بار در روز، مدفوع شان را تخلیه می کنند اما بعد از گذشتن سه تا شش هفته بعد از تولد، سرعت دفع نوزادان کمتر می شود. در طی 24 ساعت بهتر است 7 تا 8 بار پوشک بچه تعویض شود. اساساً هر پدر و مادری که به تازگی صاحب فرزند شده است، در هر لحظه در طی چند هفته اول زندگی نوزاد تازهمتولدشدهاش از خود میپرسد، “اگر من ساعت 3 صبح پوشک کودک خود را عوض نکنم، آدم بدی هستم؟ در صورتی که فرزند شما هنوز در مرحله نوزادی است، باید بیش از حد مراقب اطراف بند ناف او تا زمانی که به طور کامل بهبود یابد ، باشید. اگر ختنه نشده است، سعی نکنید که پوست روی آلت را بکشید.

برای اینکه عوض کردن پوشک او به صحنه نبرد تبدیل نشود، سعی کنید حواس او را با آهنگ موردعلاقهاش، یا اسباببازی گرم کنید (ترجیحاً بهتر است این آهنگ یا اسباببازی فقط مخصوص همین زمان باشد). تغذیه کودک با شیر مادر است سعی نکنید غذای جامد به کودک بدهید تا زمانی که بین ۴ تا ۶ ماه است این تغذیه به همین صورت باید حفظ شود. اگر می خواهید با بهترین برند های پوشک بچه در بازار آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. بنابراین فقط اگر آنها احساس خیس بودن را دوست ندارند، یا آنها را آزار میدهد، نیاز است که برای تعویض پوشک، بیدارشان کنید. باور کنید یا نکنید، یکی از دلایل اصلی کـه والدین پوشک پارچه اي را ترجیح میدهند صرفا بخاطر دیدن آنها بر تن بچههاي دیگران اسـت و از ظاهر زیبا و دوست داشتنی آن بـه وجد آمدهاند. معمولاً کودکان در سنین ۶ تا ۹ ماهگی دوست ندارند آرام جایی قرار بگیرند و مدام تکان خورده و وول میزنند ــ مخصوصاً موقع عوض کردن پوشکشان. معمولاً تا دو هفته پس از تولد نوزاد ــ تا زمانی که بند نافش بیافتد ــ با استفاده از اسفنج نوزاد را بشورید. معمولا سایز پوشکهای نوزادان و کودکان براساس وزن آنها تعیین میشود، به عنوان مثال کودکانی که وزن ۲ تا ۴ کیلوگرم دارند میتوانند از پوشاک با سایز ۱ استفاده کنند.