عوض کردن پوشک نوزاد به همراه آموزش تصویری

در آخر باید خاطر نشان کرد که با توجه به این که پوشک بچه جزو محصولات بهداشتی محسوب می شود بنابراین باید در خرید آن دقت لازم را به خرج داد و پوشک مناسب و با کیفیت را جهت استفاده کودکان انتخاب نمود. برای پاک کردن اندام تناسلی دختران لازم است که دستمال مرطوب را از جلو به سمت عقب بکشید تا میکروبهای ناشی از مدفوع و ادرار را به سمت واژن هدایت نکنید و از بروز عــفونت واژن در کودکان پیشگیری نمایید. 3. چه در هنگام شستشوی نوزاد و چه هنگامی که از دستمال مرطوب برای تمیز کردن او استفاده میکنید، باید از سمت جلو به عقب این کار انجام شود تا آلودگی و میکروب به ناحیه تناسلی او نرسد. قبل از اینکه پوشک تمیز را زیر نوزاد قرار دهید ابتدا پاهای او را کمی بالا بگیرید تا بتوانید به کمک یک دستمال مرطوب زیر او را تمیز کنید. همیشه مجموعه وسایلی که برای عوض کردن پوشک نوزاد نیاز دارید در کنار هم و در فضایی در دسترس قرار دهید تا هر وقت احساس کردید فرزندتان به تعویض پوشک نیاز دارد بدون دغدغه این کار را انجام دهید. در این شرایط لازم است که همیشه در کنار وسایل تعویض پوشک اسباب بازی سرگرم کنندهای را نیز قرار دهید تا به کمک آن بتوانید کودک را آرامتر کنید و با آسودگی خاطر بیشتری اوضاع را پیش ببرید.

کودک هر قدر هم که کوچک باشد باز هم این خطر وجود دارد که در زمان غیبت کوتاه شما، جابهجا شود و احیاناً اگر روی میز یا تخت قرار داشته باشد، ناگهان سقوط کند. اگر پوشک خیلی کوچک یا بزرگ باشد، ممکن است نم پس بدهد. پس از انتهای کار یک بار دیگر همه درزها را چک نمایید و مطمئن شوید جایی از بدن کودک به علت بد بسته شدن پوشک جمع نشده باشد. قبل از افتادن بند ناف ، قسمت جلوی پوشک را تا زیر بند بند جمع کنید. استند های جمع شونده بهترین گزینه برای این کار می باشد. همچنین مشاهده نشانه های غیر عادی در پوشک نوزاد نیز می تواند در تشخیص مشکلات احتمالی موثر باشد؛ مانند مشاهده لکه نارنجی در پوشک نوزاد که پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید. هنگام بستن نوزاد باید پوشک از جلو تا روی شکم و از پشت تا روی کمر را بپوشاند. اما از نظر متخصصان و تجربه مادران، تفاوت خاصی میان پوشکهای جنسیتی و پوشکهای عمومی نیست و نیازی به خرید پوشک جداگانه و هزینه اضافی ندارید.

۲- پوشکی که سوراخ ندارد پوشک خوبی است: این که پوشک سوراخ نداشته باشد کافی نیست. پوشک های پارچه ای باید هر یکی دو ساعت عوض شوند اما پوشک های یکبار مصرف اینطور نیست. عوض کردن پوشک نوزاد یکی از کارهایی است که والدین قبل از تولد نوزاد باید آن را بیاموزند و نکات مهم در مورد آن را بدانند. میانگین وزن تولد نوزادان اروپایی سه و نیم کیلوگرم است هر چند که محدوده طبیعی بین دو نیم تا پنج کیلوگرم است اما تنها پنج درصد از نوزادان به حد طبیعی می رسند. استفاده از دستمال مرطوب و پودر بچه در مراقبت از پوست نوزاد تا حد زیادی به شما کمک میکند. 4- حساسیت پوست کودک به پوشک : علاوه بر ویژگی های پوشک بچه و هزینه، شما همچنین باید پوست نوزاد خود را در نظر بگیرید، اگر کودک شما به رایحه و رنگ آلرژی دارد ، پس شما نیاز دارید که پوشک بچه را با پوشک پارچه ای تعویض کنید. 7. پوشکی را که قبلا آماده کردهاید بر روی باسن و ناحیه تناسلی نوزاد ببندید.

عوض کردن پوشک از آن دست مهارتهایی است که والدین قبل تولد نوزاد سعی میکنند آن را تمرین نمایند تا به محض تولد کودک برای انجام آن آماده باشند. برخی افراد محاسبات خود را بر اساس همان اندازه پوشک در چند روز اول تولد کودک انجام می دهند و محاسبه می کنند که برای دو یا سه سالی که کودک از پوشک استفاده خواهد کرد ، چه مقدار باید پرداخت کنند. ویژگی اصلی یک پوشک یکبارمصرف خوب، داشتن لایههایی است که مدفوع و ادرار به لایههای زیری آن ببرد تا از پوست کودک دور شود و با بدن کودک تماس زیادی پیدا نکند تا قابلیت خشک نگه داشتن بهتر را داشته باشد. پوشک بچه مرسی با دارا بودن پودر جاذب در کمترین زمان رطوبت را به خود جذب و از نشت آن به بیرون و لباس نوزاد جلوگیری می کند. پوشک ضدآب احتمال نشتی را کاهش میدهد و به دلیل عدم جذب آب، خیس و سنگین نمیشود، به همین دلیل کودک میتواند به راحتی در آب حرکت و بازی کند. با این حال در صورت عدم دسترسی به آب میتوانید از ژلهای ضدعفونی کننده یا دستکش یک بار مصرف استفاده نمایید. این محصول در اشکال مختلف و به صورت کتان، نیم کتان یا پلاستیکی تولید میشود.