سیر تا پیاز پوشک بچه و اجابت مزاجش

یادتان باشد کش پوشک باید به درستی روی ران کودک را بپوشاند و در عین حال به ران پا نچسبد و کودک را اذیت نکند. پوشک بچه چون در ارتباط مسقیم با پوست و بدن کودک است اگر از مواد مرغوب و باکیفیت نباشد میتواند منجر به حساسیت پوستی شود یا اگر سایز پوشک بچه مناسب نباشد منجر به انحراف پای نوزاد شود، همینطور اگر ادرار کودک را به خوبی جذب نکند ممکن است باعث سوزش پوست نوزاد در قسمت ران شود. از جمله مهمترین نکاتی که در هنگام خرید پوشک بچه باید به آنها توجه شود، کیفیت محصول و سایز مناسب برای کودک است. از بین برندهای خارجی پوشک کودک باید به پوشک پریما پمپرز و پمپرز اشاره کنیم. اولین انتخاب مادران، پوشک پمپرز است و مزایای بیشمار آن، موجب دستیابی به این جایگاه شده است. بنابراین همیشه لباس اضافی برای کودک خود به همراه داشته باشید. لباس نوزاد را بپوشانید و او را در یک مکان امن قرار دهید .

الیاف درجه یک و نرم باعث می شود نوزاد احساس راحتی بیشتری کند و در هنگام نیاز به تعویض پوشک کمتر نا آرامی کند. این باعث می شود که پوست بچه راحت باشد و جوش نزند. بهتر است ابتدا از یک بسته پوشک شروع کنید تا از کیفیت و عملکرد و سازگاری بدن و پوست نوزاد با آن مطمئن شوید و سپس برای خرید بستههای از همان برند یا برندهای دیگر اقدام کنید. یادتان باشد همیشه بعد از تعویض پوشک، روی میز را با یک مادهی آنتی باکتریال تمیز کنید. 7. پوشکی را که قبلا آماده کردهاید بر روی باسن و ناحیه تناسلی نوزاد ببندید. پوشک کثیف را کاملا ببندید و در کیسه نایلونی بیندازید و در آن را ببندید. این اندازه کاملا مناسب است و تنگ یا گشاد نیست. بهبیان ساده، پوشک مناسب برای کودک شما، پوشک اندازه او است. زمانی که کار تعویض پوشک نوزاد را شروع میکنید و تصمیم دارید تا دوباره او را پوشک کنید، قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که تمام وسایل مورد نیاز این کار در دسترس باشند: مثل یک پوشک جدید و نیز دستمال مرطوبکننده برای تمیز کردن نوزاد. به یاد داشته باشید که هرگز نباید حتی برای یک لحظه کودک را به حال خود رها کنید.

پوشک پریما – پمپرز پنج نوع مختلف از پوشک را در نه اندازه ارائه میکند. اولین پوشک بچه یکبار مصرف در سال 1961 توسط شرکت پمپرز وارد بازار شد و به جهت قیمت مناسب، به یکی از کالاهای اساسی خانواده های بچه دار تبدیل گشت. قیمت پوشک کودک بر اساس وزن و سن نوزاد تعیین می شود. قیمت پوشک نیز متفاوت است. پوشک پارچه ای: این پوشک بچه نیز قدرت جذب بالایی دارد و از الیاف پنبه ای، فلانل، کنف، پشم و موارد دیگر تهیه می شود. حتی اگر ندیدهاید که در جریان تعویض پوشک، کودک به چیزی دست زده باشد ترجیحاً بهتر است که دستهای او را نیز بشویید تا احتمال انتقال میکروبها را تا حد امکان کاهش دهید. سپس پوشک کثیف را دور بیندازید و دست تان را بشویید. دیگر وسایل تمیز کننده، نوزاد خود را بشویید. از دیگر مواد شیمیایی است که در هسته جاذب پوشک استفاده میشود. همچنین در محل تعویض پوشک نباید رطوبت از قبل وجود داشته باشد یا مکانی با احتمال رشد باکتری ها باشد، بنابر این زیرانداز پارچه ای ضد آب و یکبار مصرف پرسان کمک شایانی به اطمینان شما از پاکیزگی محیط خواهد کرد.

برخی از این برندها دوستدار محیط زیست بوده و از موادی در تولید پوشک استفاده میکنند که باعث کاهش آلودگیهای زیستمحیطی میشود. در اینجا باید به این موضوع اشاره کنیم که برخی از پوشک های پارچه ای قابلیت شستشوی مجدد دارند، به همین دلیل استفاده از این پوشک ها مقرون به صرفه است. پوشک هاي لاستیکی فراوانی وجود دارند و آشغالهاي ناشی از دور انداختن آنها سیارۀ مـا را آلوده می کند. ۴- چسب های پوشک کثیف را باز کنید. قسمت جلوی پوشک تمیز را به سمت بالا بیاورید و چسب دو طرف آن را ببندید. ۷- پس از اطمینان از پاک شدن تمام قسمت های آلوده بدن نوزاد، پوشک کثیف او را بردارید و بلافاصله پوشک تمیز را زیر نوزاد قرار دهید و چسب های آن را ببندید. ۸- پوشک تمیز را به خوبی ببندید تا امکان نشت ادرار نوزاد از کناره های وجود نداشته باشد. برند نکته مهمی است که در زمان تهیه پوشک برای نوزاد باید توجه کرد که پوشکی را تهیه نمود که از برندهای معتبر باشد تا باعث آسیب دیدن نوزاد نگردد . اگر بتوانید انگشتتان را بین پوشک و بدن کودک قرار دهید، یعنی اندازه مناسبی را انتخاب کردهاید. ۵- اگر امکان شستشوی نوزاد در زیر آب وجود ندارد، دستمال تمیز و مرطوب را برداشته و از قسمت جلوی نوزاد به عقب او بکشید تا هر گونه آلودگی از بدن او پاک شود.