سیر تا پیاز پوشک بچه و اجابت مزاجش

گفتیم که قرار نیست برای هر بار ادرار او را عوض کنید اما بچه ها بعد از هر مدفوع باید فورا تعویض شوند اما گذشته از جنس پوشک و مدت تعویض آن؛ اسهال کودک، داشتن یک بیماری عفونی یا مصرف آنتی بیوتیک توسط مادر یا کودک می تواند زمینه سوختگی را فراهم کند. همه چیزهایی که باید در مورد جنس پوشک و آنچه در آن اتفاق می افتد، بدانید با شب ها چه کنیم؟ پوشک تمیز، روغن یا پودر بچه، یک ظرف آب گرم برای شست شوی بچه، یک حوله تمیز و ظرف زباله حداقل لوازم مورد نیاز تعویض پوشک هستند و پس از هر بار کار کردن شکم یا خیس شدن پوشک باید آن را تعویض کرد. هنگام تمیز کردن هم آلت تناسلی نوزادان پسر را با دستمال مرطوب کاملا پاک کنید . در هر حال، هنگام انتخاب پوشک بچه بهتر است صرفاً به دنبال پوشک بچهٔ ارزانتر نباشیم، زیرا کیفیت و مرغوبیت را نباید فدای قیمت محصولات کودکان کرد.

هنگام بیرون کشیدن پوشک کهنه از زیر نوزاد ممکن است که دست نوزاد به محتوای کثیف برخورد کند و بنابراین اطمینان حاصل نمایید که دستان نوزادتان از محتوای کثیف دورتر و در همین فاصله دور ثابت نگه دارید. از آن جايي که پوشک هاگيز تنها برند موجود در بازار است که با توجه به آناتومي دقيق بدن طراحي شده، در هر سايز خود بسته هاي دخترانه و پسرانه را از هم تفکيک کرده تا شما با يک انتخاب اصولي با توجه به جنسيت فرزند خود بتوانيد آن را براي کودک خود به کار بگيريد.اين برند پوشک از پنبه طبيعي توليد شده و داراي لايه مياني با قدرت جذب بالا و کش در قسمت کمر و چسب هاي جانبي مي باشد. از آن جایی که معمولا مادرانی که فرزند اول خود را به دنیا میآورند به علت عدم تجربه با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم میکنند؛ در ادامه به صورت تصویری به شما شیوه عوض کردن پوشک نوزاد را آموزش خواهیم داد و در کنار آن نکاتی درباره این مسئله بیان خواهیم کرد پس همراه ما باشید. اگر او بعد از طی کردن این مراحل باز هم مقاومت کرد، می توانید آرام آرام به او القا کنید که بزرگترها به جای استفاده از پوشک سراغ توالت می روند اما هرگز برای راضی کردنش از تحقیر و سرزنش کمک نگیرید.

برای درمان سوختگی پای نوزادان پمادهای مختلف از برندهای مختلفی توصیه می شود اما یکی از مقرون به صرفه ترین پمادهایی که التهاب پای اغلب نوزادها را آرام می کند، پماد کالندولاست که به راحتی در اغلب داروخانه ها پیدا می شود. کرمهای سوختگی دو نوع هستند یکی کرمهای چربکننده عادی که یک لایه محافظ روی پوست پای نوزاد ایجاد میکنند و احتمال ابتلا به سوختگی و حساسیت را در این ناحیه به حداقل میرسانند و یکی برای سوختگیهای شدید که با تغذیه مناسب سلولهای پوستی موجب بازسازی و نوسازی سلولهای آسیب دیده شده و تحریکات پوستی این ناحیه را التیام میدهند و سوزش و خارش پوست نوزاد را درمان میکنند. چطور سوختگي را درمان و مانع از ایجاد آن شویم؟ اگر وزن کودک نزدیک به انتهای محدوده وزنی سایزی که استفاده شده است رسید، وقت آن است که سایز بزرگتر را استفاده کنید. یکی از برندهایی که محصول آنها توجه ویژهای به فرم پاها و بدن نوزاد دارد، برند جان بهبه است. پس شاید نیاز باشد والدین، محصول چند شرکت مختلف را امتحان کنند تا به بهترین گزینه برای نوزاد خودشان برسند. برخی از مادران گوله شدن و پرزدار شدن لایههای پوشک را نشانهای از ضعف محصول در جذب میدانند.

اولین پیشنیاز برای رسیدن به این مرحله، توانمند شدن مثانه کودک برای کنترل ادرار و خارج کردن آن در زمان مناسب است و داشتن چنین انتظاری از کودک قبل از 30 ماهگی چندان منطقی نیست. اگر کودک تان به ۳۰ ماهگی نزدیک شده، بد نیست قبل از باز کردن پوشکش کتاب «آموزش دستشویی رفتن به کودکان»، نوشته مگ زوبیک که در بسیاری از داروخانه ها هم قابل تهیه است را بخوانید. اما واقعیت این است که هیچ کودکی تنها به خاطر نداشتن پوشک مجبور به استفاده از دستشویی نمی شود. پوشک پارچه ای یک پوشش ضد آب و یا یک لایه بیرونی به همراه یک لایه جذبی یا لایه داخلی است. پوشک استخری همه میدونیم که تماس بدن با آب چقدر برای سلامت مون مفیده. 1- اولین فاکتوری که در انتخاب پوشک نوزادان باید در نظر بگیرید نوع آن است. نوار چسب پوشک باید به صورت قرینه روی قسمت رنگی جلوی آن چسبانده شود و برای حرکات کودکان مناسب و انعطافپذیر باشد.