راهنمای گام به گام تعویض پوشک نوزاد و نکات مهمی که باید بدانید – چطور

از دیگر ویژگیهای این محصول میتوان به ساختار آناتومیک ظریف، متناسب با فرم بدن نوزاد، برای راحتی هر بیشتر نوزاد، وجود نوارهای پهلویی با خاصیت کشسانی برای آزادی حرکت، لایه های محافظ عمودی جهت جلوگیری کامل از نشت رطوبت و همچنین لایههای داخلی نرم و لایه عبوردهنده هوا برای محافظت از پوست اشاره کرد. پوشک پمپرز بسیار نرم و انعطاف پذیر بوده و از طراحی ارگونومیک متناسب با فرم بدن نوزاد بهره می برد. این پوشک فوقالعاده نرم و انعطافپذیر بوده و دارای طراحی ارگونومیک متناسب با فرم بدن نوزاد است. برخی از شاخص ها عبارتند از اینکه می تواند سر خود را ثابت نگه دارد او می تواند در حالی که شما حمایتش می کنید بنشیند و او علاقه به آنچه که می خورید نشان دهد تغذیه کودک همچنان سعی شود با شیر مادر با همان فرم باشد مگر اینکه نارضایتی هایی را ابراز کند که در این صورت با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. دارد، بنابراین پیدا کردن پوشک مناسب که کاملا با ویژگی های نوزاد شما سازگار باشد به آزمون و خطا نیاز دارد. قبل از این کار پوشک، کیسه برای انداختن پوشک کثیف، دستمال مربوط و کرم ضدالتهاب و سوختگی پوست را کنار دستتان بگذارید تا برای تکمیل روند تعویض پوشک مجبور به رها کردن نوزاد نشوید.

6- بگذارید بدن کودک کمی هوا بخورد. پوشک بچه چون در ارتباط مسقیم با پوست و بدن کودک است اگر از مواد مرغوب و باکیفیت نباشد میتواند منجر به حساسیت پوستی شود یا اگر سایز پوشک بچه مناسب نباشد منجر به انحراف پای نوزاد شود، همینطور اگر ادرار کودک را به خوبی جذب نکند ممکن است باعث سوزش پوست نوزاد در قسمت ران شود. اگر باسن کودک آلوده به مدفوع است با پنبه و دستمال کاغذی، مدفوع را کاملاً از بدن کودک دور کنید و درون سطل زباله بیندازید و سپس پاهای کودک را بالا ببرید و پوشک آلوده را از زیر بدن او بیرون بکشید. یکی از نیازهای کودکان پس از تولد نیاز به پوشک برای کنترل ادرار و مدفوع شان است. در سالهای اخیر برندهای ایرانی تولید محصولات سلولزی در بازار رقابت با محصولات خارجی حرفهای زیادی برای گفتن دارند و با کیفیت عالی و درجه یک و قیمت مناسب به اقتصاد خانوار ایرانی کمک فراوانی کرده و اغراق نیست اگر بگوییم در این رقابت سربلند بیرون آمدهاند.

شاید مناسب حال شـما بودند. هر بسته از این مدل شامل 38 عدد پوشک سایز 3 بوده که برای نوزادان 5 تا 9 کیلوگرم مناسب است. به همراه این پوشک یک بسته دستمال مرطوب 20 برگی با عصاره آلوئهورا و بابونه نیز ارائه شده است. پوشک مرطوب و تعویض نشده نوزاد باعث جوش زدن پوست می شود. برند نکته مهمی است که در زمان تهیه پوشک برای نوزاد باید توجه کرد که پوشکی را تهیه نمود که از برندهای معتبر باشد تا باعث آسیب دیدن نوزاد نگردد . یک نکته مفید – کوچکترین بسته های دو یا سه مارک پوشک را بخرید و آنها را روی کودک خود امتحان کنید.اگر نتیجه رضایت بخش بود میتوانید به سراغ بستههای پوشک بچه بزرگتر بروید. پوشک برند «پمپرز» با دارا بودن نوار چسبهایی در قسمت کناری و جلوی پوشک به دفعات مورد نیاز، به صوت چسبی بسته میشود. بنابراین برای انتخاب بهترین پوشک بچه، سن کودکتان را هم مورد توجه قرار دهید. مطالعات متعدد نشان می دهد که ارتباط بین وزن نرمال و خوب کودک در هنگام تولد به شرایط زندگی، دیابت،چاقی، سیگار کشیدن و نکشیدن مادر بر می گردد همه از عوامل موثر در رشد کودک بعد از تولد هم هستند. بر خلاف لباس نوزاد، پوشک نوزادان با توجه به وزن آنها و نه سن آنها سایزبندی می شود.زمانیکه روی یک جعبه پوشک برچسب «نوزاد» خورده است، حتما محدوده وزن ذکر شده در بسته را نیز چک کنید.

تعداد پوشک داخل هر بسته پوشک نوزاد در بستهبندیهای مختلفی روی سایت موجوده. روی بسته پوشک درج شده که برای چه وزنی مناسب است حتما به این اطلاعات توجه فرمایید. برای نوزاد تازه متولد شده همان سایز یک که کوچکترین سایز پوشک است مناسب است اما توجه کنید برای خرید پوشک نوزادی که تازه متولد شده بهتر است فقط یک بسته پوشک بخرید چون هنوز اطلاعات کافی از جثهی نوزاد خود ندارید و همینطور نمیدانید جنس پوشک با پوست نوزاد سازگار است یا نه؟ پاسخ به این سوال با در نظر گرفتن چند فاکتور ساده امکان پذیر است و شما میتوانید بدون نگرانی پوشک مناسب کودک خود را خریداری کنید. اگر کودک شما دارای پوست حساس است، اولین نگرانی در ذهن شما این خواهد بود: “اگر بچه من به پوشک حساسیت داشته باشد؟” اعتقاد عمومی بر این است که پوشکهای پارچهای باعث حساسیت نمیشوند، اما این همیشه درست نیست. علاوه بر این این پوشک دارای لایه خارجی پارچه مانند بسیار نرمی است. این محصول علاوه بر قیمت مناسب، یک محصول مناسب برای مراقبت از پوست کودک دلبند شما است. توجه فرمایید که پوشک نباید به گونهای باشد که فاصله بین دو پای کودک بیشتر از یک دست یا چهار انگشت شود و علاوه بر این نباید به حدی پای کودک را فشرده کند که هنگام باز کردن روی ران کودک خط افتاده باشد.