راهنمای خرید پوشک

پوشکهاي پارچه اي قطعا ارزانترین راه کهنه پیچ کردن بچهّها هستند. اگر بـه گذشته نگاهی بیندازیم، میتوانیم ببینیم کـه پوشک پارچه اي در واقع شروع تمام ماجرای کهنه پیچ کردن بچهها بودهاند. شاید هم نباشند. بـه هرحال، از اینکـه امتحان کرده اید و درسهاي ارزشمندی دربارهي پوشک کردن بـه روش قدیمی، و روش جدید یاد گرفتهاید خوشحال خواهید بود. پوشک پارچه اي را امتحان کنید. ابتدا پاهای فرزندتان را بلند کنید و سپس پوشک را زیر فرزندتان قرار دهیدو قبل از انجام این کار مطمئن شوید که زیر فرزندتان تمیز است پشت فرزندتان روی زمین است و سپس پوشک را از جلو تا معده نوزاد بکشید و اگر فرزند پسر دارید ابتدا آلت تناسلی نوزاد را به سمت پایین بیاورید. اگر کودکتان به 30 ماهگی نزدیک شده، بد نیست قبل از باز کردن پوشکش کتاب «آموزش دستشویی رفتن به کودکان»، نوشته مگ زوبیک که در بسیاری از داروخانهها هم قابل تهیه است را بخوانید.

چون، راستش را بخواهید، بعضی از برندهای لباس بچه بـه این قضیه فکر نکردهاند و بهمین خاطر لباس بـه تن بچه خوب جفت و جور نمیشود. اما دقیقا بهمین خاطر اسـت کـه محلهاي دفن آشغالي مـا ازآنها انباشته می شوند، نه؟ این شلوارهای کشی عالی برای بچهها مثل ساقپوش هستند، اما نکتهاي وجوددارد – آنها مخصوص بچههایي درست شدهاند کـه پوشک پارچه اي میپوشند. نوارهای کشی برای حرکات پای کودک داشته باشد. آسیب دیدن پای کودک با سوزش بسیار زیادی همراه است که این موضوع برای نوزادان بسیار آزاردهنده است و هیچ پدر و مادری تحمل دیدن نوزاد خود را در این حالت ندارد . برای تعداد زیادی از مادر ها، بارداری و مادر بودن برههاي را در زندگیشان رقم می زند کـه دیگر باید با بعضی از دوستان قدیمی خداحافظی کنند و بـه تعداد زیادی از افراد جدیدی کـه می آیند تا در دل سختترین سالهاي زندگیشان – مادر بودن – بـه آنها سر بزنند درود کنند. برای مدتی کوتاه از کهنههای عاری از رنگ و مواد شیمیایی استفاده کنید. در این زمان که در واقع کودک شما ۲/۵ ساله است میتوانید با استفاده از کتابها و مقالات آموزشی کمکم او را با مفهوم دستشویی رفتن آشنا کنید.

نگران نباشید. فکر می کنید کودک شـما وادار خواهد بود تمام مدت ماکسالون بپوشد و پوشیدن شلوارهای جین اندامی را کاملا بـه فراموشی بسپارد؟ دست هایتان را کاملا با آب و صابون بشویید و همچنین می توانید از ضد عفونی کننده ها هم استفاده کنید. چنین مادری طبق معمول قبل از هر چیزی باید مطمئن شود کـه پوشک را از لیست خرید لوازم بچه جا نینداخته اسـت. باور کنید یا نکنید، همیشه این مدفوع بچه نیست کـه بویش همه ی جا را بر میدارد. طول پوشک باید آنقدر کافی باشد تا حین حرکت و جا به جایی کودک نشت محتویات رخ ندهد. شـما آن مدفوع و ادرار را جایی خالی میکنید، درست اسـت؟ اغلب، مـا این مسئله را بدیهی میانگاریم کـه کودکمان نمی تواند با مـا صحبت کند و احساسش را بیان کند و بگوید کـه آیا احساس اسانی دارد یا نه. اینکـه این مورد تعمدا توسط تولیدکنندگان پوشک اتفاق افتاده اسـت یا نه محل بحث و تحقیق اسـت. بـه دلایلی، وقتی بحث از بچهها میشود، فکر میکنیم کـه باید مدفوع و ادرارشان قاطی آشغالها بیرون انداخته شود.

می دانیم، فکرِ با دست پاک کردن مدفوع نوزاد از روی پوشک هیچ فکر جالبی نیست. اگر والدین بچه طرفدار برند خاصی از پوشک باشند یا بـه دنبال انتخابهاي ارگانیکی کـه دربارهي آنها صحبت کردیم، این امر می تواند بـه اسانی بـه هزینه کردن مبلغ دیگری ختم شود. برای پوشک کردن یک بچهي ۲.۵ ساله با پوشکهاي یکبار مصرف برندی رایج، پدر و مادر بچه باید 1.320.000 تومان هزینه کنند. در واقع، بـه نحوهاي کـه مدفوع بچه با مواد شیمیایی کـه در پوشکهاي یکبار مصرف وجود دارند واکنش نشان می دهد بستگی دارد. نی نی لند بزرگترین فروشگاه اینترنتی سیسمونی نوزاد درایران کلیه کالاهایی که نوزاد شما نی نی لازم دارد (شیشه شیر- سرشیشه – پستانک و ملزومات – دندانگیر و تمام کالاهای مربوط به سلامت و بهداشت نوزاد و کودک – کالسکه و کریر – صندلی ماشین – اسباب بازی و …) از بهترین برندهای سیسمونی در تمامی سایزها و متنوع ترین مدل ها بر اساس هر سلیقه ای که در بازار موجود است از سایت نی نی لند خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید . انتخاب پوشک مناسب یکی از بزرگترین چالشهایی است که بسیاری از والدین از جمله مادران با آن سروکار دارند. مادران میبایست به جز خاصیت ضد آلرژیزایی این محصول به موارد دیگری نیز توجه کنند.