راهنمای خرید بهترین مارک پوشک بچه

پوشک باید قطر کمی داشته باشد و فاصلهای بیشتر از چهار انگشت نیز بین دو پای کودک ایجاد نکند. ظرافت: یک پوشک بزرگ و پهن ممکن است کودک را آزار دهد یا باعث مشکلاتی در پای کودک شود. پوشکهایی که لایهٔ رویی آنها پلاستیک است، امکان تبادل هوا با بیرون را ندارد و بنابراين پای کودک خیلی زود دچار ادرار سوختگی میشود. بهتر است پوشکهایی بخرید که داخل و بیرونش لایهٔ جاذب رطوبت دارد. جنس: جنس لایهٔ رویی پوشکهای یکبارمصرف بهتر است از کتان باشد. به طور کلی ، یکی از نشانه های تغذیه مطلوب کودک این است که نوزاد روزانه شش تا هشت پوشک مرطوب داشته باشد. همان طور که در بالا اشاره کردیم، این شرکت پوشک هایش را از بهترین مواد اولیه تولید می کند و محصول با کیفیتی را به بازار عرضه می کند. به طور کلی حتی کودکان نوپایی که همواره بیشترین همکاری را با پدر و مادر خود دارند، ممکن است در زمان تعویض پوشک نوزاد ساز مخالف زده و در کاری که تنها شاید یک یا دو دقیقه زمان ببرد اختلال ایجاد کنند.معمولا در این لحظات بسیاری از نوزادان و کودکان نوپا جیغ کشیده، دستانشان را به هم میکوبند و با لغزیدن به اطراف کار را برای والدین در تعویض پوشک دشوار میکنند.

۶. با دستمال مرطوب یا حولهٔ گرم و خیس، ناحیه زیر پوشک را خوب تمیز کنید. در مدت کوتاهی میتوانید با چگونگی انجام آن آشنا شوید. هر کدام از این پوشک ها می توانند ویژگی هایی داشته باشند که در دیگری دیده نمی شود؛ پس بهتر است به جای این که روی برند خاصی تمرکز داشته باشید، هر چند وقت یک بار از برندهای مختلف خریداری کنید. از آنجایی که هر کودکی ویژگیهای پوستی متفاوتی دارد، واکنش پوستی هر کودک به یک پوشک یکسان متفاوت است. مهمترین نکته، هنگام انتخاب پوشک این است که بفهمید چه چیزی برای کودک شما مفید است. زمان تعویض پوشک نوزاد و حمام بردن او از جمله کارهایی است که هر پدر و مادر برای حفظ سلامت عمومی نوزاد و کودک نوپا انجام میدهند.در این میان اما تعویض پوشک بچه به جهت آنکه باید در فواصل زمانی کوتاهتری انجام شد از اهمیت بیشتری برخوردار است. هر بار هم که پوشک را عوض میکنید، با دقت، ناحیه زیر آن را نگاه کنید و اگر اثری از جوش، قرمزی، التهاب یا دیگر ناراحتیهای پوستی مشاهده کردید، از محصول مناسب جهت برطرفکردنش استفاده کنید.

۹. اگر لوسیون یا پماد تهیه کردهاید، در این مرحله میتوانید استفاده کنید. به هر عنوان، اجازه ندهید پوشک کثیف بهمدت طولانی تن بچه بماند؛ در این صورت امکان پیداشدن جوش یا دانه، ناراحتی پوستی و عرقسوزشدن پاها وجود خواهد داشت. به این صورت، هم حواسش پرت میشود و هم به شما اجازه میدهد راحت کارتان را بکنید. نکته دیگر اینکه نباید اجازه داد کودک با پوشک تمیز بازی کند یا آن را به دهان ببرد یا به چشم بزند. سن کودک و نوزاد اگر به سن دقت نکنید ممکنه پوشکی بخرید که بعد از بسته شدن متوجه بشید خیلی بزرگ یا خیلی تنگه. در زمان خرید پوشک نوزاد توجه کنید که پوشکی را که می خواهید تهیه کنید دارای کیفیت بالایی باشد تا هم شما در آرامش باشید و هم نوزاد دلبند شما . اگر از پوشک مخصوص نوزاد تازهمتولدشده استفاده نمیکنید، لازم است قسمت بالایی پوشک را رو به بیرون تا بزنید. چرا کـه از پوشک پارچه اي استفاده کردم و توانستم هزینهها را تا میزان بسیار قابل توجهی مدیریت کنم. شـما میتوانید هر کار دیگری کـه در دنیای مادری ودر جریان اصلی مد و فشن وجوددارد انجام بدهید، ودر عین حال همان گونه استفاده از پوشک پارچه اي را انتخاب کنید.

اگر در نظر بگیرید که روزانه چند پوشک برای نوزادان زیر دو سال استفاده میکنید، بیشتر به اهمیت قیمت پوشک پی میبرید. اما به نظر میرسد که مادر شدن یک وظیفهی پایانناپذیر است. یادتان باشد همیشه بعد از تعویض پوشک نوزاد، روی میز را با یک مادهی آنتی باکتریال تمیز کنید. پوست کودکان بسیار نازک و حساس است و مواجهه طولانی با ادرار و مدفوع حتی در پوشک هایی با جذب بالا باعث بروز حساسیت های پوستی و قرمزی و التهابی می شود که گاهی به سختی رفع می شود. کودک شما با به تن داشتن یک پوشک خوب و راحت که او را آزار نمیدهد و این ویژگی را دارد که با قدرت جذب بالا، باعث جدا شدن ادرار و مدفوع از بدن و فرو رفتن آن در پوشک شود، میتواند خوب و راحت بخوابد و حتی کمتر گریه کند. مـن میتوانم بـه جرات بشما بگویم برای فرزند سومم مبلغی بسیار کمتر از این را هزینه کردم! در زمان تعویض پوشک نوزاد پسر، بهتر است وقتی چسبهای پوشک را باز کردید، تا چند ثانیه پوشک را روی آلت او بگیرید؛ چون در غیر این صورت ممکن است ادرار او همه جا بریزد. نیازی نیست که بعد از هر بار ادرار نوزاد او را با آب و صابون بشویید و میتوانید این کار را دو، سه دفعه در میان انجام دهید و باقی دفعات از دستمال مرطوب کمک بگیرید.