تعداد دفعات تعویض پوشک نوزاد پسر و دختر

اما محصولهای بسیار خوب دیگری بعد از مای بیبی به بازار آمدند که توانسته اند جای این برند را در بازار تنگ کنند. شاید تعداد زیاد پوشک های خیس، شما را بترساند، اما برای نوزادان تازه متولد شده بسیار عادی است که هر ۱ تا ۳ ساعت پوشک کثیف کنند. شاید احمقانه بنظر برسد، اما مواظب باشید، چون آنها از انچه فکر میکنید جذابتر و اعتیادآورتر هستند. اگر کودک پسر است، شاید بهتر باشد آلت تناسلی او را با یک پارچۀ تمیز یا حوله بپوشانید تا روی شما یا خودش ادرار نکند. چیزی بین 240 تا 300 هزار تومان صرف خرید پوشک هاي یکبار مصرفی میشود کـه برای سلامتی نوزاد و سیارهمان مضر هستند. باور کنید یا نکنید، یکی از دلایل اصلی کـه والدین پوشک پارچه اي را ترجیح میدهند صرفا بخاطر دیدن آنها بر تن بچههاي دیگران اسـت و از ظاهر زیبا و دوست داشتنی آن بـه وجد آمدهاند. قیمت مناسب این برند دلیل دیگری است که آن را محبوب کرده است. اولین انتخاب مادران، پوشک پمپرز است و مزایای بی شمار آن، موجب دستیابی به این جایگاه شده است. در حالیکه والدینی کـه پوشک لاستیکی یکبار مصرف را انتخاب میکنند برای هر نوزاد بیش از صدهزار تومان خرج میکنند، والدین کهنهپیچ کننده با پوشک پارچهاي هرگز وادار نیستند از همان سرمایهگذاری اولیه پول بیشتری خرج کنند سرمایه گذاری کـه در بدو امر درصدی از 100،000 تومان خواهد بود!

و فقط محض اینکـه ممکن اسـت دچار سوء تفاهم شده باشید عرض می کنم کـه، نه، شـما وادار نیستید فقط و فقط بـه پوشک پارچه اي فکر کنید. در صورتی که فرزند شما هنوز در مرحله نوزادی است، باید بیش از حد مراقب اطراف بند ناف او تا زمانی که به طور کامل بهبود یابد ، باشید. جدول اشاره شده بالا، تعداد میانگین استفاده از پوشک برای نوزاد را تا سن خاصی مشخص کرده است. برای تعداد زیادی از مادر ها، بارداری و مادر بودن برههاي را در زندگیشان رقم می زند کـه دیگر باید با بعضی از دوستان قدیمی خداحافظی کنند و بـه تعداد زیادی از افراد جدیدی کـه می آیند تا در دل سختترین سالهاي زندگیشان – مادر بودن – بـه آنها سر بزنند درود کنند. پوست برخی از نوزادان بسیار لطیف است و ممکن است هر بار که ادرار نمودند به پوشک جدیدی احتیاج داشته باشند تا پوست آنها قرمز و زخم نشود. مـن میتوانم بـه جرات بشما بگویم برای فرزند سومم مبلغی بسیار کمتر از این را هزینه کردم! برای شروع کار، لازم است هرآنچه برای تعویض پوشک بچه ضروری است، آماده کنید و دم دست بگذارید؛ در غیر این صورت، ممکن است در حین تعویض پوشک مجبور شوید برای چند لحظهای بچه را به حال خود بگذارید که خطرناک است.

۱۱. با دست دیگر، یکی از چسبهای پوشک را باز کنید و آن را سر جایش محکم کنید؛ سپس چسب دیگر را هم سر جایش ببندید. چسب های کناری و جلوی پوشک بارلی به گونه ای طراحی شده اند که به دفعات بتوان آن ها را بدون از دست رفتن قابلیت آن باز و بسته کرد. در مقطعی، بنظر میرسد دیگر نمی توانید بـه آن نوزاد کوچک شیرینی کـه وی را بدنیا آوردید کمک کند یا اینکـه او خودش خیلی از کارهایش را انجام میدهد. هیچ چیزی مثل پیدا کردن یک مادر دیگر کـه علایقی مشابه شـما دارد و همان کارهایی کـه شـما برای کودکتان میکنید را برای فرزندش انجام می دهد نیست. اگر کودکتان روزهای اول همکاری خوبی با شما کرد و بعد از چند روز دوباره ادرارش را روی فرش خانهتان ریخت، تعجب نکنید. اما برای مـا، این مسئله تفاوت بین استراحتی آرام اسـت -وقتی کـه آنها در حال چرت زدن هستند، و پیدا کردنشان در حالیکه بعد از چرت زدن در مدفوع خود غلت زدهاند! آیا نگران این موضوع هستید؟ حرف و حدیث هایی هم در مورد ناباروری که پوشک های امروزی باعث آن می شوند می شنویم، این موضوع چقدر صحت دارد؟ تعداد زیادی از مادر ها و پدرها فقط بخاطر همین موضوع از این پوشکها خوششان می آید.

بعنوان مثال، یک مادر کمال طلب و ایدهآل گرا را درنظر بگیرید کـه نگران مراقبت متخصصان و حرفهايها از فرزندش اسـت یا حتی اینکـه متخصص اطفال ممکن اسـت نتواند کهنهي فرزند دلبندش را عوض کند. البته اگر در اسهال فرزندتان رگههای خونی مشاهده کردید هم باید فورا با پزشک تماس بگیرید. ۸. بهآهستگی پاهای بچه را بالا بگیرید و پوشک کثیف را درآورید. تعویض پوشک بچه آنقدرها هم که به نظر میرسد کار دشواری نیست. بالاخص، داشتن دوستانی کـه خودشان مادر هستند و شـما رابه خاطر تصمیمات و انتخاب هاي تان سرزنش نمی کنند، و شـما هم خودتان را ملزم بـه قضاوت کردن آنها نمی بینید خودش یک موهبت بزرگ اسـت. برای پوشک کردن یک بچهي ۲.۵ ساله با پوشکهاي یکبار مصرف برندی رایج، پدر و مادر بچه باید 1.320.000 تومان هزینه کنند. ارتفاع و بلندی: مدفوع کودکان شیرخوار، به خصوص نوزادانی که تغذیهٔ انحصاری با شیر مادر دارند، اغلب آبکی است و امکان نشت به بیرون از پوشک را دارد، پس بهتر است پوشکی با یک پشتی بلند انتخاب کنید. دلایل زیادی وجود دارد که خرید و انتخاب پوشک را برای پدر و مادرها دشوار میکند. به علاوه خواب شبانه طولانی تری هم دارد.