تعداد دفعات تعویض پوشک نوزاد پسر و دختر

آخر می دانید، اگر ثابت میشد پوشک پارچه اي مانع نشت و بیرون زدن گندکاری نوزاد هستند، آن وقت بـه این معنی بود کـه قبلا کاملا کار غلطی را انجام میدادهام. نگران نباشید اگر کودک شما در بالا یا انتهای پایین نمودار وزن قرار دارد این به این معنی نیست که آنها پیش از بیش از حد کم وزن یا چاق هستند این اندازه گیری در واقع سلامت آنها را به شما بازگومی کند یک میزان ثابت افزایش وزن در طول یک خط مشخص در نمودار رشد است. سایز پوشک بر اساس وزن مشخص میشود چون هیچ کودکی شبیه دیگری نیست. این مشکل معمولا از قسمت پشت پوشک ایجاد میشود چون معمولا پوشک خوب به کمر کودک نمیچسبد. برای این کار انگشتان خود را دور کمر و رانها بچرخانید تا ببینید پوشک گشاد نباشد و فضای خالی نمانده باشد.استفاده از پوشک گشاد و کمی بزرگتر ممکن است باعث شود ادرار کودک قبل از جذب شدن، از پوشک بیرون بزند. بنابراین لازم است چک کنید ببینید پوشک تا چه اندازه خشک است و بر طبق آن پوشک را عوض کنید. انگشتتان را اطراف کش بچرخانید تا مطمئن شوید در جای مناسب خود قرار گرفته است.

در آخر باید خاطر نشان کرد که با توجه به این که پوشک بچه جزو محصولات بهداشتی محسوب می شود بنابراین باید در خرید آن دقت لازم را به خرج داد و پوشک مناسب و با کیفیت را جهت استفاده کودکان انتخاب نمود. اگر وزن کودک نزدیک به انتهای محدوده وزنی سایزی که استفاده شده است رسید، وقت آن است که سایز بزرگتر را استفاده کنید. اگر چه بسیاری از والدین با خواندن چنین نکاتی نسبت به تعویض به موقع و مناسب پوشک نوزاد وسواس بیشتری به خرج داده و حتی ممکن است این کار را با استرس انجام دهند اما توصیه میشود که هیچگاه نگران نباشید زیرا سیستم دفاعی نوزادان بسیار قوی بوده و معمولا به دلیل آلودگیهای مختصر برجای مانده از فرایند تعویض پوشک بیمار نمیشوند. 1. در هنگام تعویض پوشک نوزادان پسر ممکن است نوزاد ادرار کند، بنابراین در موقع عوض کردن، چندین ثانیه کهنه را روی آلت تناسلی او نگه دارید تا ادرار نکند. نوزادان تازه متولد شده می توانند روزانه 10 تا 12 پوشک کثیف تولید کنند که در نهایت به 6 تا 8 پوشک در دوران کودکی کاهش می یابد.

چند پوشک در روز برای نوزاد تازه متولد شده لازم است؟ از آن جایی که نوزاد تازه متولد شده پوست حساسی دارد و اندامها در حال رشد میباشند؛ باید در هنگام عوض کردن پوشک نوزاد مراقب باشد تا آسیبی به او وارد نشود. ممکن است متوجه شوید که نوزادتان هر ۱ تا ۳ ساعت و همچنین بعد از شیر خوردن پوشکش را کثیف می کند. بعد از خشک شدن پوست پای نوزادتان می توانید از کرم ضد خارش استفاده کنید. این محصول با کیفیت بالا زیر مجموعه ای از گروه صنعتی گلرنگ بوده و با استفاده از مواد اولیه درجه یک و نوآوری تولید شده است که ضد حساسیت می باشد و قدرت جذب زیادی دارد و هم چنین بهترین برند پوشک بچه در بازار است. 3- شکل مناسب پوشک بچه : مطمئن شوید وقتی جلوی پوشک رو قطع می کنید بند ناف را حفظ میکند و در معرض هوا قرار می دهد، این کار باعث تسریع ترمیم می شود، باید اطمینان حاصل شود که پوشک قابل کشش است و حالت چسبناک دو طرف پوشک به شما برای تنظیم شکل دادن نوزاد کمک خواهد کرد. وقتی که پوشک یک نوزاد پسر را تعویض میکنید، مراقب باشید چون تماس پوست لخت او با هوای سرد ممکن است موجب ادرار کردن نوزاد شود.

بعضی از پوشک ها شاخص رطوبت دارند که وقتی پوشک خیس می شود رنگش عوض شده و به مادر اجازه می دهد بداند که زمان تعویض پوشک رسیده است. سایزهایی که از تقاضای بیشتری در بازار برخوردار می باشند، در نهایت با قیمت بیشتری به فروش می رسند. استفاده از پوشک استاندارد و مناسب این مشکل را حل می کند. مهمتر اینکه پوشک بچه ها را حتی برای کودک بعدی خود استفاده کنید. پوشک ناف را کامل نمیپوشاند. از نشانههای اندازه بودن پوشک، داشتن ظاهری صاف و متناسب با اندام کودک است و این که پوشک باید تا کمر کودک و ناف را بپوشاند. 1- بررسی قدرت جذب پوشک بچه : پوشک بچه باید رطوبت را بر روی پوست نوزاد نگه دارد و نوزاد را از جوش و تاول، سایش و سوزش حفظ کند، بله غیر ممکن است که پوشک بچه بتواند از نشت و فوران جلوگیری کند اما یک پوشک بچه استاندارد می تواند به طور منظم این مشکل را حل کند. کرمهای سوختگی دو نوع هستند یکی کرمهای چربکننده عادی که یک لایه محافظ روی پوست پای نوزاد ایجاد میکنند و احتمال ابتلا به سوختگی و حساسیت را در این ناحیه به حداقل میرسانند و یکی برای سوختگیهای شدید که با تغذیه مناسب سلولهای پوستی موجب بازسازی و نوسازی سلولهای آسیب دیده شده و تحریکات پوستی این ناحیه را التیام میدهند و سوزش و خارش پوست نوزاد را درمان میکنند.