تعداد دفعات تعویض پوشک نوزاد پسر و دختر

خوب بهراحتی میتوانید برندهای مختلف را امتحان کرده و برند دلخواه خود را پیدا کنید. خوب، در صورتی که نوزاد مدفوع کرده پوشک را در عرض پنج دقیقه عوض کنید. ابتدا، اطمینان حاصل کنید که قسمت جلو و عقب پوشک را بهخوبی میشناسید. قبل از پماد زدن و پوشک کردن از خشک بودن پوست نوزاد اطمینان حاصل کنید. پوشک کانفی نیز از برندهای بسیار عالی است که با استفاده از لوسیون، اکسید روی و ویتامین E در محصولهای خود، حساسیت پوست را به حداقل رسانده است. یکی از روشهای دیگر برای جلوگیری از خارش و بهبود آن این است که نوزاد را حداقل یک ساعت در روز بدون پوشک نگهدارید. هم چنین معطر و ضد حساسیت پوست کودک است و با دارا بودن لایه کتان محافظ همراه با لایه عبور هوا طراحی نازک برای جلوگیری از آزار پای کودک می باشد. اینکه کودک شما در زمان استفاده از پوشک راحت باشد و پوست او آسیبی نبیند مهمترین مسئله است. اطلاعات کلیدی درباره شرایط بالینی و پزشکی کودک خود و وضعیت تغذیه او به صورت لیست تهیه نمایید برای مثال, آیا کودک شما تحت درمان برای بیماری خاصی تحت درمان دارویی قرار دارد یا نه یا اخیراً تحت درمان قرار گرفته یا نه آیا اخیراً رژیم عوض شده است یا نه اگرکودک شما شیر مادر میخورد و شما به عنوان مادر تحت درمان دارویی خاصی هستید آن را ذکر کنید و همچنین تغییرات رژیمی مادر مانند افزایش غذاهای حاوی گوجه فرنگی باید ذکر شود.

از آنجایی که نوزاد فقط شیر مادر، میخورد، بنابراین مدفوع او، برای پوست، تحریککننده نیست. علاوه بر موارد بیانشده مادران باید توجه کنند که پوشک نباید بیشتر از چهار انگشت بین پاهای نوزاد فاصله بیندازد و کش های دور آن پس از مدتی روی پاهای نوزاد خطوط قرمزی را ایجاد نکند. این روزها بازار مولفیکس و مای بیبی در ایران داغ است و از آنجا که مولفیکس کارخانه ای هم در ایران تاسیس کرده، پوشک هایی که کیفیتی مشابه پوشک های تولید ترکیه اش دارند را با قیمتی بسیار کمتر در ایران عرضه می کند. اگر مادری اصرار دارد از این پوشک ها استفاده کند چند بار در روز باید پوشک را عوض کند؟ تعویض زود به زود پوشاک : بلافاصله باید پوشک های کثیف و مرطوب تعویض شوند اگر کودک شما در مهدکودک به سر میبرد باید از پرسنل بخواهید که این کار را انجام دهد. امروزه پوشکهای پارچهای بسیار شبیه به پوشکهای یک بار مصرف هستند زیرا شورتک های کوچکی دارند که به قرار گرفتن پارچه در محل مناسب کمک میکند.

برخی پوشک ها شاخص رطوبت دارند که نشان می دهد پوشک تا چه حد خیس شده است. با این حال، متوجه شدهام که بسیاری از نوزادان وقتی به حد وزن بالاتر مشخص شده نزدیکتر میشوند احتمال بیشتری دارد لباس خود را خیس کنند. پوشک بچه اولین لباس نوزاد بعد از تولد است. یادتان باشد همیشه بعد از تعویض پوشک نوزاد، روی میز را با یک مادهی آنتی باکتریال تمیز کنید. تلاش کنید تا نوزاد فکر نکند زمان بازی است! توجه به علامت استاندارد و مجوز بهداشت نکته بسیار مهمی است که باید در زمان خرید همه محصولات بهداشتی به آن توجه شود . بر خلاف لباس نوزاد، پوشک نوزادان با توجه به وزن آنها و نه سن آنها سایزبندی می شود.زمانیکه روی یک جعبه پوشک برچسب «نوزاد» خورده است، حتما محدوده وزن ذکر شده در بسته را نیز چک کنید. يک پوشک خوب بايد جذب عالي و بي نقصي داشته باشد، نبايد حتي در مواقع بيماري کودک هم باعث پس دادن نم به لباس کودک گردد و حتي اگر کودک در ماه هاي اوليه بيشتر به پشت مي خوابد هم نبايد باعث پس دادن از ناحيه پشتي شود، پوشک کانفی يک انتخاب ايده آل به نظر مي آيد چرا که به گزارش مادران به خصوص براي ماه هاي اوليه بسيار مناسب مي باشد، حساسيت هاي پوستي را درک کرده و کودک را به آن دچار نمي کند.

این متخصص کودکان افزود: پس از عوض کردن پوشک با یک صابون لطیف و آب ولرم نوزاد را بشویید و یا یک حوله نرم پاک کنید و کرم بچه بزنید. آنها از مواد طبیعی از جمله پنبه تولید می شوند. همچنین میتوانید از پوشکهای پارچهای ارگانیک استفاده کنید که عاری از مواد خطرناک هستند. خواسته بعضی از والدین هم این است که نوزادشان در معرض تماس با مواد شیمیایی مصنوعی قرار نگیرد. پوشک را از لای پای نوزاد بالا آورده و آن را روی شکمش ببندید، ولی نه خیلی محکم. اگر کودک هنوز قادر به حرکت نیست میتوانید او را روی یک پتو قرار داده و بدنش را با حوله بپوشانید. به این ترتیب به راحتی پاهایش را تکان داده و بههم نزدیک میکند. مدلهای سادهتری هم در بازار هستند که چسب دارند و میتوانید به راحتی از آنها هم به عنوان پوشک نوزاد استفاده کنید. با استفاده از پوشک پارچه ای شما می توانید از زباله های سالانه کم کنید.