بهترین پوشک بچه چه ویژگی هایی دارد؟

نوزادان تازه متولد شدهای که از شیر مادر تغذیه میکنند، بعد از هر بار شیر خوردن، یعنی حدود شش تا ۱۰ بار در روز، مدفوعشان را تخلیه میکنند اما بعد از گذشتن سه تا شش هفته بعد از تولد، سرعت دفع نوزادان کمتر میشود. نوزاد در روز حداقل 10 بار نیاز به عوض کردن پوشک پیدا میکند و این یعنی 70 بار در هفته. اگر با دقت انتخاب کنید و محصول مناسبی ارائه دهید ، پوشک نامرغوب منجر به انحراف پاهای کودک ، عفونت های دستگاه ادراری ، آلرژی پوستی و بیماری های جدی و غیر قابل برگشت می شود. اگر آماده هستید، باید پوشکها را بردارید، شما به یک پوشک تمیز و یک کیسه پلاستیکی نیاز دارید. پوشک ها را خیلی سفت نبندید : پوشکهای خیلی سفت می توانند از جریان هوا به ناحیه پوشک خودداری جلوگیری کرده که این مسئله منجر به مرطوب شدن محیط و مساعد شدن شرایط برای بروز راش پوشکی میشود . پوشک را ببندید. در این مرحله شما می توانید از پوشک های تجاری که در تمام فروشگاه ها پیدا می شوند استفاده نمایید و این پوشک دارای چسب هایی است که می توانید به کمک آن پوشک را در بدن نوزاد بطور ثانت نگه داشت.

هر کدام از آنها را خوب بررسی کنید تا به پوست نوزاد نچسبیده باشند. جدا از اینکه برخی مارک ها تعداد پوشک های هر بسته را تغییر می دهند ، این امر باعث می شود خرید بسته های با تعداد زیاد ارزان شود. ۱- قبل از انجام هر کاری، پوشک تمیز را دم دست خود قرار دهید. والدینی که قصد خرید پوشک مناسب برای فرزندان خود را دارند باید به موارد و فاکتورهای زیر نهایت دقت را داشته باشند. داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. همیشه از یک حوله برای فرزندتان استفاده کنید که از جلو تا عقب کشیده شود و از ناحیه واژن فاصله داشته باشد. اما برای شما که از اوضاع مزاجی گرفته تا سلامت سیستم ایمنی بدن فرزندتان را با آن کنترل میکنید، یک پوشک باارزشتر از این حرفهاست. برای انتخاب شرکت سازنده بهتر است پیش از خرید پوشک درباره ی ویژگی های آن تحقیق کنید. اولین سوالی که مادران در مورد پوشک نوزاد دارند، این است که آیا پوشک یکبار مصرف بهتر است یا پارچه ای؟

استفاده از این پوشک بچه یکبار مصرف سریع و آسان است. پوشک های پارچه ای و یکبار مصرف هم در اندازه ها و اشکال مختلف موجود هستند. اگر کودکتان به ۳۰ ماهگی نزدیک شده، بد نیست قبل از باز کردن پوشکش کتاب «آموزش دستشویی رفتن به کودکان»، نوشته مگ زوبیک که در بسیاری از داروخانهها هم قابل تهیه است را بخوانید. بسته به گرم بودن، تمیزی و خشک بودن پوشک باید تعویض کردن آن را ارزیابی کنید. در این بسته پوشک به تعداد ۱۱ عدد پوشک قرار دارد و شیوه باز و بسته شدن آن به کمک چسب بوده و برای نوزادان و کودکان ۲ تا ۵ کیلوگرم مناسب بوده و سایز کوچکی دارد. اولین پیشنیاز برای رسیدن به این مرحله، توانمند شدن مثانه کودک برای کنترل ادرار و خارج کردن آن در زمان مناسب است و داشتن چنین انتظاری از کودک قبل از ۳۰ ماهگی چندان منطقی نیست. سپس قسمت کثیف پوشک را بکشید و آن را بالا بیاورید. برای تمیز کردن آلت تناسلی کودک، دستمال را از واژن به سمت مقعد بکشید. 5. ناحیه دستگاه تناسلی و باسن کودک را با دستمال کاغذی خشک نمایید و اجازه دهید کودک برای مدتی باز باشد و دست و پا بزند تا هوا به دستگاه تناسلی و ناحیه مقعد او برخورد نماید.

هنگام تمیزکردن هم آلت تناسلی نوزادان پسر را با دستمال مرطوب کاملا پاک کنید . هم یکی دیگر از برندهای قابل اعتماد در حد پوشک های پمپرز است که البته ضخامت آن کمی بالاست. از یک حوله خیس یا یک تکه پنبه مرطوب برای تمیز کردن آلت تناسلی و نواحی اطراف آن استفاده کنید. اما این کار را با یک حوله و یا یک لباس تمیز انجام دهید و آن را روی یک جای صاف و نرم و گرم پهن کنید. جوش پوشک چیست و علت بروز آن چه میتواند باشد؟ یکی از شایعترین مواردی که برای نوزادان پیش میآید جوش پوشک است. به این ترتیب اگر در این زمان اشتباهی از سوی کودک رخ دهد مشکلی پیش نمیآید. نوزادان به طور متوسط در روز به 7 الی 8 پوشک نیاز دارند. پوشک های امروزی کش های قابل انعطافی دارند که به راحتی کشیده و دور کمر سفت می شود. اگر چه بسیاری از والدین با خواندن چنین نکاتی نسبت به تعویض به موقع و مناسب پوشک نوزاد وسواس بیشتری به خرج داده و حتی ممکن است این کار را با استرس انجام دهند اما توصیه میشود که هیچگاه نگران نباشید زیرا سیستم دفاعی نوزادان بسیار قوی بوده و معمولا به دلیل آلودگیهای مختصر برجای مانده از فرایند تعویض پوشک بیمار نمیشوند.