بهترین پوشک بچه را کدام مارک تولید میکند؟

اولین بار چه زمانی متوجه علائم و نشانه های کودک خود شدید؟ لیست علائم و نشانه های کودک خود را بنویسید اینکه کودک شما از چه زمانی این علائم را داشته است. بسیاری از والدین در مورد نوع پوشکی که باید استفاده کنند سوال دارند وقتی که میخواهیم از راش پوشک جلوگیری کنیم هیچ شواهد و مدارکی مبنی بر اینکه پوشک های پارچه ای بهتر از انواع یکبار مصرف هستند و یا بالعکس وجود ندارد. چه از پوشک های پارچه ای وچه از پوشک های یکبار مصرف و یا هر دو نوع استفاده می کنید همیشه حتی المقدور زود به زود پوشک کودک خود را تعویض کنید تا رطوبت و مواد آن ناحیه پوشک باعث تحریک پوست نشوند و آن ناحیه کاملا تمیز و خشک بماند. پارچه و لباس های قابل شستشو یا پوشک های یکبارمصرف ؟ پوشک تمیز را جایگزین آن کنید. حمام روزانه : تا زمانی که راش به طور کامل خوب شود هر روز کودک خود را بشویید و از آب ولرم و صابون ملایم بدون بو و عطر استفاده نمایید. لیست همه محصولاتی که در تماس با پوست کودک شما قرار گرفتن پزشک کودک شما باید نام محصول پوشک که شما استفاده می کنید شوینده هایی که برای شستشو استفاده میکنید صابون ها لوسیون ها پودرها و روغن هایی که برای کودک استفاده میکنید را بداند اگر مشکوک هستید که یکی از محصولات ممکن است راش پوشک را ایجاد کرده باشد آن را در جلسه ملاقات با پزشک با همراه خود ببرید.

اطلاعات کلیدی درباره شرایط بالینی و پزشکی کودک خود و وضعیت تغذیه او به صورت لیست تهیه نمایید برای مثال, آیا کودک شما تحت درمان برای بیماری خاصی تحت درمان دارویی قرار دارد یا نه یا اخیراً تحت درمان قرار گرفته یا نه آیا اخیراً رژیم عوض شده است یا نه اگرکودک شما شیر مادر میخورد و شما به عنوان مادر تحت درمان دارویی خاصی هستید آن را ذکر کنید و همچنین تغییرات رژیمی مادر مانند افزایش غذاهای حاوی گوجه فرنگی باید ذکر شود. آیا از محصولات مراقبتی پوستی مانند لوسیون ها پودرها کرمهای روغن های خاصی استفاده می کنید؟ روغن نارون کوهی یک داروی گیاهی : یک مطالعه نشان داده است که استفاده از پماد هایی که از این روغن مشتق شدهاند در ناحیه پوشک می تواند کمک کننده باشد و این مطالعه 309 کودک را تحت بررسی قرار داده بود. بنابراین بهتر است برای بالا نیامدن مدفوع نوزاد از پوشک، مدلی را انتخاب نمایید که پشت کمر بلندی دارند. پوشک باید به اندازه کافی بلند باشد تا ابتدای کمر را پوشش دهد. حتی المقدور کودک خود را بدون پوشک و باز رها کنید تا زمان مناسبی برای جریان هوا خشک شدن و آغاز و ترمیم وجود داشته باشد وقتی که از پوشک استفاده می کنید آنها را تند تند تعویض کنید و از کرم ها لوسیون ها و خمیرها و پمادهای مخصوصی که مناسب هستند برای ناحیه پوشک استفاده نمایید.

من برای ترمیم بهتر پوست کودک خود چه کاری میتوانم انجام بدهم ؟ شیر مادر : نتایج نشان دادند که استفاده از شیر مادر(شیر سینه انسان) روی ناحیه از سایر درمان ها بهتر است یک مطالعه نشان داد که استفاده از شیر پستان انسان روی ناحیه پوشک هم موثر و هم بی خطر است شیرخوارانی که دارند با پماد هیدروکورتیزون یک درصد و یا شیرمادر درمان شدند و این مطالعه شامل 141 شیرخوار بود که نتایج نشان داد که درمان با شیر مادر به تنهایی میتواند به اندازه پمادها موثر باشد. به طور کلی راش پوشکی میتواند در خانه با موفقیت درمان شود اما در صورتی که راش با وجود چند روز درمان خانگی تشدید میشود و یا همراه با تب باشد بهتر است که با یک پزشک مشورت کنید در زیر اطلاعاتی که میتواند برای آمادهسازی شما در جلسه مشاوره با پزشک کمک کننده باشد آورده شده . استفاده از پماد ها کرم ها یا لوسیون ها : داروهای مختلفی برای راش پوشکی در دسترس هستند که نیازی به تجویز نسخه ندارند از پزشک یا داروساز می توانید توصیه هایی در این مورد دریافت کنید برخی از داروهای OTC(بدون نیاز به نسخه) شامل پماد آ.د, والمکس ,دزیتین, لوترینین میباشند.

اگر پوست کودک شما با چند روز درمانخانگی بهبود پیدا نکرد باید با یک پزشک مشورت کنید گاهی اوقات نیاز به درمانهای تجویز شده توسط پزشک برای درمان راش پوشک وجود دارد. زینک اکساید یک ماده فعال در بسیاری از محصولات راش پوشکی میباشد معمولاً این محصولات در طول روز روی محل پوست کودک استفاده میشوند تا التیام بخش بوده و حفاظت کنند و نیازی به مصرف مقدار زیادی کرم نیست بلکه یک لایه نازک از آن کفایت می کند همچنین این محصولات می تواند روی سایر محصولات نسخهای نظیر داروهای استروئیدی یا ضد قارچی استفاده شود همچنین میتوانید از پترولاتوم ژلی (وازلین خاص)استفاده نمایید. سایر علت های احتمالی چه مواردی می باشند ؟ زودترین زمانی که به نظر میرسد کودک من بهبود پیدا کند چه زمانی است؟ از محصولاتی که منجر به تحریک پوست کودک می شوند خودداری نمایید ناحیه تناسلی و باسن کودک خود را درهر زمان تعویض پوشک بشویید ازصابون ها و پاک کننده هایی که حاوی الکل یا عطر هستند خودداری نمایید. به عنوان یک قانون کلی از محصولات اختصاصی کودکان استفاده نمایید و از محصولاتی که حاوی سودا, بوریک اسید, کامفور, فنول, بنزوکائین , دیفن هیدرامین, سالیسیلات هستند خودداری نمایید این مواد میتوانند برای کودکان سمی و مضر باشند.