بهترین پوشک بچه ایرانی و خارجی موجود در بازار [12 مدل محبوب]

پوشک بچه وسیلهای برای کنترل دفع کودک تا سن 7 سالگی است. ممکن است بدون توجه به فاکتورهای خرید، برای خرید پوشک بیشتر به توصیه اطرافیان اعتماد کنید. هزینه هزینه یک عامل کلیدی در خرید پوشک است. برای خرید پوشک بچه باید به چند نکته توجه کرد. ادرار را میتوان با استفاده از دستمال مرطوب پاک کرد اما برای پاک کردن مدفوع بهتر است نوزاد را با آب شست؛ البته نه آنقدر که پوست او خشک شود. هم چنین لایه ی کشسان راحت دور ران پا، احساس بسیار راحتی را به کودک شما داده و لایه ی محافظ کشسان عمودی آن هم از نشتی ادرار جلوگیری خواهد کرد. همچنین وجود نوارهای جانبی کشسان سبب میشود تا نوزاد در مدت زمان طولانی نیز احساس راحتی زیادی داشته باشد. در این مدت تغذیه کودک کوتاه و متعدد بوده و بنابراین ممکن است بیشتر به تعویض پوشک نیاز داشته باشد. پس توصیه میکنیم در سنین ابتدایی پوشکهایی با تعداد بیشتر در یک بسته استفاده کنید.

کودک شما در روزهای اول تولدش به تعداد زیادی پوشک نیاز دارد، پس بهتر است قیمت پوشکهای مختلف را بدانید. بهتر است در هنگام صبح که نوزاد بیدار میشود، چون گرسنه است مادر ابتدا پوشک آلوده را از باسن او باز کند، پارچه ای تمیز دور باسن او بپیچد و به او شیر بدهد و بعد او را تمیز کند. در نتیجه بهتر است پیش از خرید؛ به مواد سازنده روی بسته بندی پوشک دقت کنید. وقتی سن بچه بالاتر برود ممکن است پوشک سایز یک برایش کوچک باشد و نم پس بدهد. این اندازه به سن و وزن او بستگی دارد. برای کودکان بزرگتر نیز به دلیل بروز آلرژی یا ادرار سوختگی، استفاده از پوشک ضد حساسیت اولویت دارد. برای کمک به درمان یا جلوگیری از حساسیت به پوشک، میتوانید پماد سوختگی یا وازلین بچه به پای نوزاد بزنید. پوشکها با توجه به جنسشان میتوانند باعث حساسیت و عفونت شوند. سایز پوشک با توجه به وزن و سن کودک تغییر پیدا میکند. به همین دلیل با توجه به سایز نوشته شده روی بسته پوشک میتوانید سراغ انتخاب پوشک سایز بزرگ بروید.

پوشک پارچه ای گزینه بهتری است. اما مسئله مهم این است که قیمت این پوشک ها با پارچه ارگانیک کمی بالاست. والدین کودکانی که با پارچه پوشک شدهاند می دانند که احتمال چنین تجربهای برایشان بسیار کمتر است. این پوشکها برخلاف پوشکهای معمولی به نحوی طراحی شدهاند که از انتشار آلودگیهای باکتریایی ناشی از ادرار یا مدفوع کودک در داخل و اطراف استخر جلوگیری کنند. اگر پوشک قابلیت حل شدن یا تبدیل شدن به کود را دارد و شما نیز امکان این کار را دارید، طبق دستورالعمل کارخانۀ سازنده آن عمل کنید. نوارهای پهلو با خاصیت کشسانی، حرکات آزادانه کودک را تسهیل میکنند و ساختار آناتومیک و انعطاف پذیر آن موجب میشود به خوبی روی پوست کودک بنشیند. این عامل موجب میگردد تا در حین تعویض، پوشک با پوست پای کودک تماسی نداشته باشد. همان طور که می دانید اصلی ترین فاکتور در انتخاب بهترین برند پوشک بچه، قدرت جذب رطوبت آن است که پوشک نوزاد ببم (Bebem) از این ویژگی برخوردار می باشد. قیمت مناسب: این فاکتور را دست کم نگیرید. سن استفاده از پوشک تا زمانی است که کودک مفهوم پر شدن مثانه را بفهمد. هنگامی که با کودکتان به استخر یا دریا میروید بایستی یک پوشک ضدآب برای او تهیه کنید.

پوشک کودک نباید عطر و بو داشته یا روی ران کودک رد بیندازد. پوشک را ببندید. در این مرحله شما می توانید از پوشک های تجاری که در تمام فروشگاه ها پیدا می شوند استفاده نمایید و این پوشک دارای چسب هایی است که می توانید به کمک آن پوشک را در بدن نوزاد بطور ثانت نگه داشت. اگر کوچکترین قرمزی در ناحیه باسن یا ناحیه تناسلی نوزاد در نتیجه ماندن کهنه و یا پوشک به بدن نوزاد مشاهده کردید، پوشک نوزاد را زود به زود عوض نمایید و محل قرمز شده را برای چندین ساعت در معرض هوا قرار دهید و کرم سوختگی به محل قرمز شده بمالید. زیر اندازی که هنگام تعویض پوشک نوزاد استفاده می شود را باز کنید و سپس پوشک جدید را نیز در کنار خود بگذارید و کودکتان را کنار خود نگه دارید ، حالا نوزادتان را بر روی زیرانداز بخوابانید و مطمئن باشید که حداقل نیمی از بدن او بر روی زمین است.