بهترین برند پوشک بچه در سال 1400 + (ویژگی و نکات قبل از خرید)

با وجود اینکه پوشک مای بیبی، جزو اولین های این بازار محسوب می شود، با این حال بسیاری از والدین برندهای جدیدتر را انتخاب کرده و از پوشک پریما، پوشک مولفیکس، پوشک کانفی بیبی و پوشک پمپرز برای فرزند خود استفاده می کنند. برندهای مولفیکس، مای بیبی، پریما، کانفی،ببم، مرسی و تافته از بهترین تولید کننده های پوشک بچه هستند. امروزه برندهای زیادی در ایران و سراسر جهان هستند که در حوزه تولید پوشک بچه فعالیت دارند. در واقع از زمانی که کودک به دنیا می آید تا سن حدود 2 سالگی، پوشک یکی از اصلی ترین ملزومات او خواهد بود. ممکن است مواد استفاده شده در یک پوشک گران قیمت برای نوزادی حساسیت زا باشند و یک پوشک ارزان قیمت تر برای او مناسب باشد. قیمت پوشک براساس معیارهای مختلفی از جمله سایز، برند، کیفیت و قیمت روز بازار تعیین می شود. قیمت خرید پوشک بچه با در نظر گرفتن برند، کیفیت، سایز و قیمت روز بازار متفاوت است. برای سایز بندی نیز از سایز صفر و سایز یک استفاده کنید. مولفیکس بهترین پوشک ایرانی برای نوزاد تازه متولد شده هم محسوب میشود.این پوشک در سایز کوچک خود محفظه ای مخصوص ناف بچه طراحی شده است که از فشار به این عضو حساس کودک جلوگیری میکند.این قابلیت در هیچ یک مارکهای پوشک ایرانی بچه وجود ندارد.

بنابراین پوشک بدون شل شدن و تغییر موقعیت در پای کودک تغییر سایز میدهد و کودک احساس راحتی بیشتری خواهد داشت. اما در مرحله آخر در پوشکهای بچه از مواد کمکی ضد حساسیت گیاهی استفاده میشود. اگر پوشک کودک کیفیت خوبی نداشته باشد نه تنها باعث پس دادن ادرار و مدفوع نوزاد می شود، بلکه انواع حساسیت های پوستی و قارچی را به همراه می آورد. سایز 2: پس از آنکه کودک شما کمی وزن پیدا کرد و به 6 کیلوگرم رسید، می توانید به سراغ پوشک سایز دو بروید. سایز 5: این نوع پوشک را می توان در دسته سایز بزرگ ها جای داد. یک مکان مسطح، صاف و ایمن، جای خوبی برای تعویض پوشک کودک است. در طی ماه های اول پس از زایمان، ممکن است احساس کنید که هیچ کاری جز تعویض پوشک انجام نمی دهید. اگر دنبال عدد هستید سن ۱۸ تا ۳۰ ماهگی عدد مناسبی است، اما بهترین سن برای از پوشک گرفتن کودک وقتی است که کودک شما توانایی و علاقه کافی برای استفاده از دستشویی را نشان دهد.

اگر بیش از دو اینچ بین پوشک و ناحیه زیر شکم وجود داشته باشد، پوشک احتمالا خیلی کوچک است. قسمت بالای پوشک باید حدود دو اینچ زیر شکم کودک شما باشد. از این رو تصمیم گرفتیم در این قسمت فاکتورهای لازم را جهت انتخاب و خرید بهترین پوشک کودک یا بچه برایتان شرح دهیم. علاوه بر این داشتن کش در قسمت پشت کمر و لایهای برای جلوگیری از تماس ادرار با پوست بچه از مزیتهای این پوشک به عنوان یکی از بهترین انواع پوشک بچه ایرانی است. برای پیدا کردن اینکه آیا پوشک مناسب است، اطراف کمر و پاهای کودک را چک کنید. بخش اصلی هر پوشک ماده جاذب داخلی آن است که باعث میشود همین ساختار ساده تا چندین برابر وزن خود مواد دفعی را تحمل کند. برخی از مدلها بدنه بلندتری دارند که باعث میشود هم کودک در آنها حس خوبی داشته باشد و هم والدین بدون تماس محتویات با خارج آن را تعویض کنند.

اما هر دوی آنها ساختار یکسانی دارند. تعداد پوشک هایی که کودک هر روز از آن استفاده می کنید می تواند به شما اطلاعات بیشتری در مورد سلامتی کودک بدهد. چیزی که باعث رضایت مصرف کنندگان از پوشک بچه میشود قدرت جذب مناسب و لایههای ضد نشت به کار برده شده در پوشک است. پوشکهای کامل و یکبار مصرف پرفروشترین مدلهای بازار هستند و تنوع بالایی دارند؛ اما در خرید آنها باید به سایز محصول مطابق با راهنمای پوشک، قدرت جذب، نحوه باز و بسته کردن و لایههای ضد حساسیت به کار رفته دقت کنید. سایز 4: سایز 4 از کشسانی بالاتری در مقایسه با سایزهای قبلی برخوردار بوده و برای کودکان با وزن 7 تا 18 کیلوگرم بسیار مناسب است. مراقب باشید کودکتان در شروع این آموزشها دچار اسهال یا یبوست نشده باشد. انتخاب پوشک مناسب مانع میشود که کودکتان به اگزمای پوشک و عفونتهای قارچی و برفک مبتلا گردد. سایز پوشک را بر اساس وزن کودکتان انتخاب کنید. سایز پوشک های یکبار مصرف از برندی به برند دیگر خیلی متفاوت نیست، اما سایز پوشک های پارچه ای ممکن است متفاوت باشد.