بهترین برند پوشک بچه در سال 1400 + (ویژگی و نکات قبل از خرید)

توجه کنید که اگر کش اطراف ران داخل پوشک بماند، پوشک نم پس میدهد. پس از خشک شدن، پماد مناسب را به بدن و بین پاهای او بزنید. یافتن پوشک مناسب معمولا با آزمایش و خطا همراه است. سن استفاده از پوشک تا زمانی است که کودک مفهوم پر شدن مثانه را بفهمد. پوشکی با اندازهٔ مناسب، به تن کودک شکلی صاف دارد و تا کمر و نافش را میپوشاند. پوشکی بلند و با رویه کتان را برای نوزادتان انتخاب کنید تا هم ادرار از پوشکش به بیرون درز نکند و هم بهخاطر جنسش امکان تبادل هوا به بیرون را داشته باشد. در نتیجه هیچ مزیتی در بر نخواهد داشت؛ بنابراین اندازه پوشک را با توجه به سن، وزن و سایز فرزندتان تعیین کنید. برخی از متخصصان توصیه میکنند هر دو ماه یک بار برند پوشک را برای جلوگیری از حساسیت عوض کنید. یعنی زمانی که فرزندتان دو سال و نیمه شد وقتش میرسد که کمکم او را با مفهوم دستشویی رفتن آشنا کنید. نکته ی مهم در تعویض پوشک این است که پوشک را به زیاد محکم نبندید زیرا مانع خونرسانی به کودک شده و یا جای رد بر روی پای فرزند تان می اندازد.

ستاره | سرویس مادر و کودک – در هفتههای اول بعد از تولد، چون نوزاد به دفعات شیر میخورد و مثانه او نیز کوچک است، در نتیجه به دفعات زیاد ادرار و مدفوع میکند، بنابراین هر موقع نوزاد ادرار یا مدفوع میکند، باید اقدام به تعویض پوشک نوزاد کرد، زیرا ماندن کهنه یا پوشک ادراری و آلوده به مدفوع روی ناحیه باسن و دستگاه تناسلی او موجب قرمزی، سوختگی پای نوزاد و حتی زخم شدن این نواحی میگردد. اولین انتخاب مادران، پوشک پمپرز است و مزایای بیشمار آن، موجب دستیابی به این جایگاه شده است. اما از نظر متخصصان و تجربه مادران، تفاوت خاصی میان پوشکهای جنسیتی و پوشکهای عمومی نیست و نیازی به خرید پوشک جداگانه و هزینه اضافی ندارید. پوشک نوزاد، یکی از وسایل ضروری است که خانوادههایی که صاحب فرزند میشوند به آن نیاز دارند. در میان پوشکهای مخصوص دختران و دختران، برندهای پمپرز و هاگیز از دیگر محصولات، کیفیت بالاتری دارند.

بسیاری از نوزادان پوست حساسی دارند و در برخورد با هر نوع مادهای واکنش نشان داده و قرمز میشوند. هنگام تميزكردن هم آلت تناسلی نوزادان پسر را با دستمال مرطوب کاملا پاک کنید . برخي پوشک ها چون پوشک مولفيکس ترکيه توجه زيادي به شکايت خيلي از والدين در مورد آسيب پوشک به بند ناف داشته و در سايزهاي يک و دو خود اقدام به طراحي فضاي تنفس بند ناف کرده است تا هيچ گونه عرق کردگي و التهاب براي بند ناف کودک رخ ندهد، پوشک مولفيکس ترکيه با داشتن لوسيون نرم کننده محافظ پوست حساس نوزادان نيز مي باشد. سایز پوشک با توجه به وزن و سن کودک تغییر پیدا میکند. با استفاده از خرید اینترنتی پوشک، میتوانید بهترین و جدیدترین پوشک را برای نوزاد تازه متولد شده یا کودک بزرگترتان پیدا کنید. ویژگی اصلی یک پوشک یکبارمصرف خوب، داشتن لایههایی است که مدفوع و ادرار به لایههای زیری آن ببرد تا از پوست کودک دور شود و با بدن کودک تماس زیادی پیدا نکند تا قابلیت خشک نگه داشتن بهتر را داشته باشد. به مرور زمان هم میتوانید آموزشهای مورد نیاز را به کودک بدهید. لازم نیست فرصت های خرید خود را از دست بدهید.

امروزه اغلب برندها سایز را بر اساس وزن کودک درج میکنند. اغلب مدل پوشک دختر با مدل پوشک پسر از جهت داشتن طرحهای متنوع فرق میکند. سوختگی پوشک یا کهیر ناشی از آن اغلب یک تورم قرمز رنگ و دردناک است، که ظرف چند روز و پس از شستن با آب گرم و چرب کردن پوست و مدتی استفاده نکردن از پوشک از بین میرود. از اطراف و پشت نم پس ندهد. برای جلوگیری از پخش شدن بوی بد پوشک، پوشک کثیف را فورا ببندید و در کیسهای در بسته در کیسه زباله بیندازید و هر روز کیسه زبالهتان را خالی کنید. بیشتر پوشکها برای هر دو جنس طراحی شده است و برخی تنها در رنگبندی و تصاویر موجود روی پوشک، الگوی دخترانه و پسرانه را به کار بردهاند. بعد از تولد و حداقل تا سن شش ماهگی نیاز کودک به تعویض پوشک بیشتر است. در این مدت تغذیه کودک کوتاه و متعدد بوده و بنابراین ممکن است بیشتر به تعویض پوشک نیاز داشته باشد. یکی دیگر از اهدافی که در خرید پوشک دنبال میشود، جلوگیری از عفونت ادراری و پوستی به دنبال مصرف متعدد است.