بهترین برند پوشک بچه در سال 1400 + (ویژگی و نکات قبل از خرید)

دستهای دیگر حتی میترسند نوزاد را با دست لمس کنند، چه رسد به اینکه روزی پوشکش را تعویض نمایند. حتی بهترین پوشک بچه با بالاترین میزان جذب و مواد اولیه باکیفیت ممکن است به کودک شما حساسیت بدهد. در نوبت بعدی تعویض پوشک نوزاد همواره نکات مطرح شده را به خاطر داشته باشید تا سلامت او را در بالاترین سلامت ممکن حفظ کنید. این یعنی شما باید در سال حداقل حدود ۱۵۰۰ بار پوشک کودک خود را تعویض کنید. که پوشک بچه یک بار مصرف رایج ترین گونه از پوشک ها است، این نوع پوشک قیمت بالا و ویژگی های متفاوتی دارد. با این حال، دقیقا مانند لباس های نوزادان، هر کدام از شرکت ها اندازه های متفاوتی برای پوشک های یکبار مصرف دارند. سعی کنید به سراغ مدل های با کیفیت یک بار مصرف و یا پارچه های نرم و پنبه ای بروید. علاوه بر ویژگی های پوشک بچه و هزینه، شما همچنین باید پوست نوزاد خود را در نظر بگیرید، اگر کودک شما به رایحه و رنگ آلرژی دارد ، پس شما نیاز دارید که پوشک بچه را با پوشک پارچه ای تعویض کنید. برخی تولیدکنندهها از مواد خوشبوکننده مصنوعی در پوشک برای معطر شدن آن استفاده میکنند و برای زیبا کردن آن از رنگ استفاده میکنند و حتی لوسیونی که پوست بچه را نرم کند.

در انتخاب بهترین پوشک بچه حتما این موضوع را در نظر بگیرید، که مارک و برند پوشکی که برای بدن کودک شما مناسب و بدون حساسیت بوده برای کودک دیگر یا حتی خواهر و برادر او مناسب نباشد. حتی پوشک مناسب نیز، در صورت متناسب نبودن با شرایط نوزاد، ممکن است نشت کنند. اما این مسئله زمانی به بهترین شکل ممکن صورت میگیرد که کیفیت جذب پوشک در حد مناسب و استاندارد باشد، ویژگی که در اغلب محصولات سلولزی (ایرانی یا خارجی) به خصوص پوشک بچه علیرغم تبلیغات فراوان عملا اتفاق نمیافتد. استنشاق ذرات کوچکی از آن ممکن است مجاری تنفسی را تحریک کند، اما این ماده غیرسمی است. در ضمن پوشک بچه قرار است در تمام طول روز و شب همراه کودکتان باشد آن هم نه برای چند روز و هفته و ماه، بلکه ۲ یا ۳ سال باید این وسیله را تهیه کنید و خیلی هم مهم و ضروری است که از مرغوبیت و کیفیت خوبی برخوردار باشد.

در میان پوشکهای ایرانی پوشک بچه برند «مرسی» که محصول شرکت صنایع سلولزی ماریناسان است به گواه آمار رضایتمندی خریداران را به همراه داشته است. پوشک پارچه ای یک پوشش ضد آب و یا یک لایه بیرونی به همراه یک لایه جذبی یا لایه داخلی است. از آنجا که پوشک های پارچه ای قادر به خشک نگه داشتن پوست کودک نیستند ، ضروری است که پس از آلوده یا خیس شدن سریع آنها را عوض کنید. این دستمال مرطوب حاوی عصاره بابونه و آلوئهورا است و علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا به هنگام تعویض پوشک در مواردی که آب در دسترس نیست از بروز حساسیت و التهاب در پوست کودک جلوگیری میکند. پوشک استخری، پوشکی است که برای استفاده در آب طراحی شده است. نگران سرگردانی برای خرید پوشک هم نباشید. اگر هم خیلی نگران هستید فقط یک بسته بخرید تا از جثه آدم مطمئن شوید. اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید، این است که پوشکی با قیمت مناسب و ارزان بخرید. در این میان پوشک بچه مرسی یک پوشک چسبی است که این چسب به دفعات مورد نیاز به راحتی باز و بسته شده و مورد استفاده قرار میگیرد. بسیاری از پوشک های یکبار مصرف، برای جلوگیری از هر گونه نشت، طوری طراحی می شوند که ۲ لبه کش دار داشته باشند، یک لبه در امتداد هسته جاذب پوشک و لبه دیگر در امتداد قسمت بیرونی آن.

همچنین بهتر است که این پوشک دارای لبه های کش دار باشد تا به درستی بر روی پای کودک قرار بگیرید و اجازه ندهد که مدفوع و یا ادرار کودک از پوشک خارج شود. با این همه ناگفته پیداست که هدف از استفاده از پوشک بچه برای پیشگیری از نشت ادرار و مدفوع کودک است. خیلی از والدین فکر میکنند که، پوشک بچه که دیگر چیز مهمی نیست، چون کثیف می شود و دور ریخته می شود. البته باوجود این شباهت، همه پوشک ها از نظر تناسب با اندازه بدن نوزادان مطابق نیستند و در جلوگیری از نشت به بیرون عملکرد متفاوتی دارند. بر اساس پژوهشهای انجام شده این ماده خطری برای سلامت کودکان ندارد و در واقع مقدار دیوکسینی که کودکان در رژیم غذایی روزانه خود دریافت میکنند بسیار بیشتر است. اگر از تمامی والدین سوال شود که چه چیزهایی درباره نخستین دفعاتی که پوشک بچه شان را تعویض میکردند در ذهن دارند معمولا این پاسخ شنیده میشود: کار سختی بود و همکاری نمیکرد! توصیه ما این است که هرگز در زمان تعویض پوشک نوزاد دختر و پسر، کودک را در اتاق تنها نگذارید.