ادرار کودک خیلی غلیظ نیست

تغییرات دردفع کودک شما : شما ممکن است متوجه شوید که کودک شما در زمان وجود ضایعات ناحیه پوشک احساس ناراحتی دارد و برای مثال در هنگام دفع و ادرار کردن گریه میکند یا وقتی که ناحیه پوشک شستشو داده می شود یا به آن دست زده میشود کودک اذیت شده و گریه می کند. اما براي شما كه از اوضاع مزاجي گرفته تا سلامت سيستم ايمني بدن فرزندتان را با آن كنترل ميكنيد، يك پوشك باارزشتر از اين حرفهاست. در بیبی کینگ، پا، باسن و کمر هزاران نوزادان را اندازه می گیریم تا سعی کنیم دامنه پوشک و اندازه هایمان از کیفیت مناسبی برخوردار باشند. تغذیه کودک با شیر مادر است سعی نکنید غذای جامد به کودک بدهید تا زمانی که بین ۴ تا ۶ ماه است این تغذیه به همین صورت باید حفظ شود. بیشتر اوقات سعی کنید که ناحیه پوشک کودک خود را بدون پوشک و آزاد و باز بگذارید : در شرایط ممکن حتی المقدوراجازه دهید که کودک شما بدون پوشک باشد تماس مستقیم پوست با هوا یک راه حل مناسب برای خشک شدن و جلوگیری از راش پوشکی میباشد . از آن جایی که نوزاد تازه متولد شده پوست حساسی دارد و اندامها در حال رشد میباشند؛ باید در هنگام عوض کردن پوشک نوزاد مراقب باشد تا آسیبی به او وارد نشود.

بنابراین پوشک کردن نوزاد امری بسیاری مهم است و اصولی دارد که والدین باید از آن آگاه باشند. اطمینان حاصل کنید که چسبها به پوست کودک نچسبیده است. پوست حساس : بچههایی که شرایط پوستی حساس مانند درماتیت آتوپیک یا درماتیت سبورئیک دارند احتمال بیشتری برای بروز راش پوشکی دارند هرچند که پوست حساس ناشی از درماتیت آتوپیک و اگزما معمولاً نواحی غیر از ناحیه پوشک را درگیر میکند. کودک که به طور پیوسته هر هفته افزایش وزن را نشان می دهد اگر غیر از این حالت بود نگران نباشید با یک مشاوره تغذیه یا پزشک متخصص اطفال صحبت کنید تا مشکل را جویا شود. اگر برای پوشک کردن نوزاد در شب، از پارچه استفاده کنید، احتمالاً باید حداقل یک بار لباس و حتی روتختی نوزاد را عوض کنید. با اینکه برای خرید پوشک بچه، نمیتوان برند خاصی را به کسی پیشنهاد کرد و هر والدینی بر اساس نیاز کودک و هزینهای که در نظر دارند، درباره برند پوشک تصمیمگیری میکند، اما چند نکته وجود دارد که باید حتماً به آنها دقت داشته باشید. بسیاری از نوزادان، به طور طبیعی، وقتی نیاز به تعویض پوشک دارند، از خواب بیدار میشوند. بعضی از پوشک ها شاخص رطوبت دارند که وقتی پوشک خیس می شود رنگش عوض شده و به مادر اجازه می دهد بداند که زمان تعویض پوشک رسیده است.

به همین دلیل وقتی دارید لوسیون و یا روغن به بدن کودک می زنید، مواظب باشید که به چسب پوشک نخورد، زیرا اثر چسبندگی آن را از بین می برد. ۱۱. با دست دیگر، یکی از چسبهای پوشک را باز کنید و آن را سر جایش محکم کنید؛ سپس چسب دیگر را هم سر جایش ببندید. برخی از پوشک ها دارای شخصیت های کارتونی و یا رنگ های مختلف هستند که با توجه به اینکه فرزند شما دختر و یا پسر است، می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. خشک و تمیز نگه داشتن ناحیه پوشک: بهترین راه برای اینکه ناحیه پوشک کودک خود را تمیز و خشک نگه دارید این است که بلافاصله بعد از هر بار مدفوع یا ادرار پوشک را تعویض کنید تا زمانی که راش بهتر شود حتی ممکن است نیاز باشد که نیمه شب برای تعویض پوشک کودک بیدار شوید. از پوشکهایی استفاده کنید که از حالت معمول کمی بزرگتر هستند تا به هوا اجازه عبور بدهد. در رابطه با ادرار نیز، لازم نیست نگران کمی ادرار در پوشک نوزاد باشید.

بنابراین بهتر است بر اساس اولویتبندی و بودجه خانوار در این مورد تصمیم بگیرید. بنابراین اگر نوزاد در خوابی آرام فرو رفته است و فکر میکنید به هر حال به زودی از خواب بیدار میشوند، میتوانید با خیال راحت، تعویض پوشک را برای مدتی به تعویق بیندازید. برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب همه چیز در مورد مدفوع نوزاد را مطالعه کنید. به این ترتیب پس از مدتی میتوانید مناسبترین و بهترین پوشک برای نوزاد خود را انتخاب کنید. زیرا پوشک پارچهای، مانند پوشکهای یکبار مصرف مدرن، رطوبت را از بین نمیبرند. این پوشک دارای کش دور کمر مرغوب و بدنه چندلایه برای جذب رطوبت است. پوشک هاگیز (Huggies)، بهترین مارک پوشک ضدآب است که در بازار عرضه شده است. تحریک ناشی از مدفوع و ادرار : تماس مداوم و طولانی مدت با ادرار و مدفوع میتواند باعث تحریک پوست حساس نوزاد شود نوزاد و کودک شما ممکن است در شرایطی که دچار دفع زیاد (اسهال) باشد بیشتر مستعد ابتلا به راش پوشک باشد و به نظر می رسد که مدفوع بیشتر از ادرار تحریک کننده این مسئله است. از پمادهای استروئیدی (کورتونی) فقط زمانی که پزشک متخصص پوست یا اطفال توصیه کند استفاده نمایید (پمادهای کورتونی قوی و استفاده مکرر و طولانی مدت از آنها می تواند منجر به بروز مشکلات بیشتر شود) راش های پوشکی معمولاً نیاز به چند روز درمان برای بهبودی دارند و راش ممکن است مکررا عود کند.اگر راش با وجود درمانها باقی بماند ممکن است پزشک توصیه کند یک متخصص بیماریهای پوست (درماتولوژیست) کودک شما را معاینه کند.